Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A HÖK a legtöbb egyetemen...

A HÖK a legtöbb egyetemen csak dísz?

Figyelt kérdés

A második diplomámat csinálom levelezőn.

Ez az egyetem elég nagy és nagyon modulárisak a tárgyak, azaz több szak hallgatója hallgatja egyszerre.


Mindig probléma van azzal,hogy kevés vizsgaidőpontot írnak ki, illetve alulméretezik a létszámot.Emiatt gyakran csúszások is vannak, ha elsőre nem sikerül, lehet nem tudsz második alkalommal elmenni.

Pedig a szabályozások szerint 3 vizsgaidőpont jár a hallgatónak minden tárgyból.


Én tavaly ezt megreklamáltam az adott tanszéknél, aztán a HÖK-nél is.

A tanszéktől nem jött válasz, a HÖK meg annyit mondott "nincs rá befolyásuk".

De, akkor miért léteznek?


Elvileg a HÖK a hallgatók "szakszervezete" kellene,hogy legyen, legalábbis eredeti rendeltetése ez.

A szakszervezetek elsődleges feladata a joguralom érvényesítése, azaz asztalra csapni, ha valami nem a hatályos jogszabályok szerint működik a vállalatnál.Jelen esetben, egyetemnél.



Kinek lehetne szólni?A dékánnak?Rektornak?


2023. okt. 28. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

"Pedig a szabályozások szerint 3 vizsgaidőpont jár a hallgatónak minden tárgyból." Én úgy tudom, hogy 3 vizsgaalkalmat kötelesek biztosítani, de nem 3 alkalmat 1 hallgatónak. Vagyis, ha kiírtak 3 vizsgát, de abból 2 ütközik neked másik 2 vizsgáddal, akkor a tanszék széttárja a karját, hogy ez nem az ő dolguk, ők kiírták a kötelező három alkalmat.


Tanszéki összekötő nincs? Ha a tanszék nem reagál (kit kerestél?) írnék a tanszékvezetőnek, ha ő sem, mennék tovább...mondjuk lehet a TO-val kezdenék.


Amúgy nálunk a HÖK arra van, hogy az egyetemi "bulikat" leszervezzék, azaz a barátaiknak beszervezzék a jó partikat és lehetőségeket. Értsd ezalatt, hogy bármilyen szakmai kötődésű dologról lenne szó, mindig az a 20-30 ember részesül ebben, akik ezekben a jó körökben mozognak. Minden tábor, utazás meg van hirdetve, csak senki nem megy rajtuk kívül, mert a helyek 90%-át a HÖK és társai befoglalják és senki nem kíváncsi rájuk.


A miénk kicsi egyetem, mi sosem fordultunk a HÖK felé tanulmányi vagy egyéb problémákat illetően, általában az adott problémát mindig az adott tanszékkel sikeresen tudtuk rendzeni.

2023. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Második diploma, de egy egyszerű mondatot nem tudsz értelmezni a szabályzatban. Ez elgondolkodtató. Nem a hallgatónak kell a három alkalmat biztosítani, hanem a hallgatóKnak! Ez így is van. Legalább három alkalom mindig biztosítva van. Az a te egyéni problémád, hogy elsőre nem tudsz átmenni a vizsgán. Készülj fel jobban, ha tudod előre, hogy nem biztos, hogy beférsz még egy vizsgaalkalomba.
2023. okt. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos abban az elsőnek valóban igaza van, hogy ezek a szabályok úgy vannak, hogy 3 vizsgaalkalmat kötelesek hirdetni. Magyarul elméletileg te 3x feljelentkezhetnél. Az már más dolog, hogy a gyakorlatban neked ütközik, betelt stb.


Viszont ettől függetlenül a HÖK valóban szinte csak dísznek van, és többnyire protekciós újgazdag h.lyegyerekek kerülnek be sok helyen, vagy valami törtető, mindenkin áttaposó fajta, akik később akár politikai pályára is szándékoznak törni, ezért véletlenül sem azzal foglalkoznak, hogy az érdekeidet érvényesítsék, hanem, hogy kellően benyaljanak a vezetésnek. Szinte sehol se tudok olyanról, hogy valaha érdekérvényesítés miatt a HÖK konfrontálódott volna akár az egyetem szenátusával, akár a hatalommal.

2023. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Oh, a BME VIK-en rögtön verné az asztalt a HÖK :-) Még abba is belekötöttek, hogy hétfőtől csütörtökig minden nap volt vizsga az utolsó előtti hétig. Mert az szerintük nem jó, mert ütközik másik tárgy vizsgájával. Hát persze hogy "ütközik" ha majd minden nap van vizsga...


Úgy látszik, nálatok nem ilyen aktívak. Mondjuk a szabályt szerintem félreérted.

2023. okt. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
A HÖK nem csak dísznek van: a legfőbb funkciója a HÖK-tagok anyagi gyarapodásának biztosítása. A többire nem is mindig jut idő és energia, pénz meg főleg nem, mert elviszik az ilyen-olyan ösztöndíjak, amiről földi halandó nem is hall, de a HÖK-tagoknak jár.
2023. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

A harmadik diplomám csinálom, sose volt velük dolgom, de most én is szólok nekik, hogy lépjenek.

Levelező, egyetlen időpont minden vizsgára... A csoport fele vidékről jár Bp-re, beraktak vizsgát hétfő 11-re és csütörtök 11-re. Simán meg tudnánk írni egy napon, nekem ez így kétszer 500 km lesz. Szabi nem kell, mert a magam ura vagyok, de a csoport túlnyomó többsége alkalmazott. Kíváncsi vagyok, lépnek-e az érdekünkben.

2023. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a BME-n működik normálisan a HÖK. Ott ha nem úgy vannak a vizsgaidőpontok ahogy a szabályzatban le van fektetve bizony mennek reklamálni. November elején ki van írva minden vizsgaidőpont, ami nem változik.


Tavaly elkezdtem levelezőn egy kisebb egyetemen (de nem annyira kicsi) egy másik képzést, itt teljes a káosz és senki nem tesz semmit. A vizsgaidószak elején sincs még kiírva minden vizsgaidőpont, volt hogy a tanár a vizsga előtt 2 nappal törölte a vizsgaidőpontot, másikat nem hirdetett meg helyette, aki azon volt az jelentkezzen át másik időpontra ami ki van írva, nem érdekes hogy lehet a többi amin van hely ütközik másik vizsgával. Volt hogy a vizsga előtti nap este jött az e-mail hogy mégse 10-kor,hanem 9-kor kezdődik a vizsga. Az ilyen finomságokról nem is beszélve, hogy írásbeli vizsgásnak van meghirdetve a tárgy, de ha egyszer megbuksz az írásbelin szóbelizned kell... Tényleg teljes káosz, de szerintem csak azért nem tesz senki semmit, mert végül mindenkit valahogy átrugdalnak...

2023. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!