Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt olyan kötelező olvasmány,...

Volt olyan kötelező olvasmány, amit szerettetek/élveztetek, és ha igen, mi tetszett benne?

Figyelt kérdés

Mindig arról beszél mindenki, hogy mennyire utálták a kötelezőket, és minek ilyeneket tanítani, már régen elévültek, stb. Szóval kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan, akinek bármelyik tetszett :D


Nekem ami tetszett és tényleges élményt nyújtott az az Édes Anna volt, szerintem egy enyhébb pszichothrillernek beillik, hiába nem annak szánta az író. Tekintve hogy szívem csücske ez a műfaj,továbbá a true crime és a pszichológia is érdekel (szerintem nagyon érdekes hogyan "őrül meg" egy ember és folyamodik végül gyilkoláshoz), nekem nagyon tetszett. Főleg mert a tanárunk előre elmondta a végét, így tudtam, hogy itt Anna lelki torzulásának jeleire kell fókuszálni, nem magára a cselekményre. A Pál utcai fiúk volt még, ami nagyon tetszett, és a mai napig szeretem.



2023. nov. 5. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Egri csillagok.


Abból lehetne egy olyan látványos, profi, HBO vagy Netflix sorozat, hogy verné a Trónok harcát!

2023. nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egri csillagok és a Pál utcai fiúk amik tetszettek és végig is olvastam őket. Az összes többit elkezdtem, de megpusztultam az unalomtól, úgyhogy semmi mást nem olvastam végig. A kőszívű ember fiai meg olyan unalmas volt, hogy még a filmet se tudtam belőle végignézni
2023. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én mindet utáltam.
2023. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban az Egri csillagok és a Pál utcai fiúk nagyon jó volt ,néha még ma is újraolvasom őket majdnen 30 évesen. Gimnáziumban történelemből adták fel Ken Follett 1-1 könyvét, azok tetszettek.
2023. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban utáltam olvasni, meg a utáltam az általános iskolai kötelezőket is. Aztán amikor végre Shakespeare-t olvastunk rájöttem, hogy az olvasás lehet izgalmas is.

Az egyik legjobb kötelező számomra Az ember tragédiája volt. Többször is elolvastam.

Ami nagyon megfogott még, az a Mester és Margarita. Nagyon nagy kedvencem lett. Csakúgy, mint az 1984.

2023. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig szerettem olvasni, a kötelezők többségét is élveztem. Még Jókait is, csak a hosszas tájleírásokat kellett átlapozni bennük :) De szerintem amit a leggyakrabban újraolvastam, az a Légy jó mindhalálig.
2023. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Szintén olyan, aki utálta mindet, egy kivételével: 1984.

Amikor az osztályba megnéztük a filmet annyira megtetszett, hogy elolvastam a könyvet.


Nem tudom, hogy ez csak nálunk volt kötelező, de az ötödik pecsét is ilyen volt, bár a könyvet csak gimi után olvastam el.

2023. nov. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az abszolút kedvencem mind a mai napig a Légy jó mindhalálig, illetve A fizikusok.
2023. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!