Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államilag támogatott Bge vagy...

Államilag támogatott Bge vagy önköltséges Corvinus?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a corvinus ezerszer jobb de ebben az esetben is jobban megérné a Corvinus?

nov. 10. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ebben az esetben BGE.
nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Sokan azt mondják, hogy a Corvinus színvonala sokat csökkent, így inkább BGE. Meg amúgy is inkább BGE, annyival nem rosszabb, cserébe nem adósodsz el már az első rendes fizetésed előtt.
nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szak? Szerintem attól függ leginkább.


A Corvinus egyáltalán nem jobb "ezerszer", ezt tényleg felejtsd el, ott kezdődik, hogy rengeteg oktató párhuzamosan tanít a BGE-n és a Corvinuson. Tényleg ők a legjobb magyar gazdasági egyetem (mióta a banditák elüldözték a CEU-t ), és a jó képességű diákok tényleg leginkább oda mennek, valamint ők alkalmazzák a legkoncentráltabban a valódi kutatási inputtal rendelkező szakértőket, de nemzetközi viszonylatban ugyan annyira nincsenek sehol sem mint a BGE, későbbi munkavállalás szempontjából Nyugat Európából vagy Kelet-Ázsiából nézve teljesen mindegy, mind kettő egy félperifériás kis "mucsai" egyetem, még ha ez sokakat bánt is.

nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

A Corvinusért biztos nem fizetnék egy petákot se, akkor inkább külföld.


Olvass executive híreket. Rengeteg felsővezető végzett a BGE-n. Ahogyan jönnek a kinevezések, olvasom, ki hol végzett és rendszeresen a BGE jön elő újra és újra.

nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát a Bge magyarországon az egyik legjobb gazdasági egyetem

A corvinus meg túl van sztárolva?

nov. 14. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen egyetértek a 3-assal. A CEU gazdasági szakjaira még rá lehetett fogni, hogy “legjobb”, az azóta ittmaradtakkal kapcsolatban óvatosabban fogalmaznék. A gazdasági képzések általában véve is silányak Magyarországon. Így a “legjobb” helyett inkább azt mondanám, hogy “elfogadható”. Elfogadható a Corvinus, az ELTE, a BME, a BGE, és ezen túl meg egyes szakok itt-ott máshol is. Senki nem tudja igazán, és nincs “igazán jó”.


A Corvinuson ami jó, még mindig az alkalmazott közgazdaságtan és a gazdaság- és pénzügymatematikai elemző szak.


A többi gazdasági szak jó még a fent nevezett egyetemeken, kb. tök mindegy, hova jársz. Ha ma jelentkezne a gyerekem ilyenre, azt hiszem, az ELTE-t tenném az első helyre és a BGE-t a másodikra. (Két corvinusos gyerekem van amúgy és én is jártam oda is.)

nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8%

"Tehát a Bge magyarországon az egyik legjobb gazdasági egyetem"


persze, a gyakori alternatív valóságában, amit a bge fanboyok irányítanak

nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!