Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell-e ilyen esetben fizetni...

Kell-e ilyen esetben fizetni az érettségiért?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő: a jelenlegi őszi viszgaidőszakban, végzős gimnazistaként emeltezek biológiából (előrehozottan). Az írásbelim nem lett rossz, de kizártnak tartom, hogy elérjek értékelhető eredményt a szóbelin (önhibámból, de sajnos ez a helyzet).

Arra gondoltam, hogy nem megyek el a szóbelire, és akkor majd jövő ősszel újrapróbálkozom az egésszel, és én úgy tudtam, hogy ezért fizetni kell.

Viszont most olvastam ilyesmit, hogy ha tanulói jogviszonnyal tettem sikertelen érettségi vizsgát, akkor az első javító érettségi ingyenes. A kérdésem az lenne, hogy ha nem megyek be szóbelizni most, akkor sikertelennek minősül-e a vizsgám? Vagy ha elmegyek, és megbukok, akkor lesz sikertelen? És valóban tudnék még ezután egy ingyenes javító vizsgát tenni? Ezt a 2024 májusi vizsgaidőszakban tehetném vagy már csak ha a többi érettségimet megszereztem, vagyis 2024 ősszel?

Előre is köszönöm, ha tudsz segíteni!



2023. nov. 10. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Ingyenes, ha buksz, akár úgy, hogy nem mész be szóbelire. (Nem a bukás miatt, az csak amiatt kell, hogy vizgázhass újra tanulói jogviszony alatt. Ha tennél egy középszintűt, utána végzéskor egy emeltet, az is ingyenes lenne.)

2024 májusában lesz csak ingyenes Neked.

2023. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1-es, köszi a választ!
2023. nov. 10. 18:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!