Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A központi felvételi eredménye...

A központi felvételi eredménye és a későbbi érettségi eredménye között mennyi korreláció van?

Figyelt kérdés
Én anno 68 pontot írtam és szerencsémre pont fölvettek abba a biosz-kémia tagozatos osztályba, amelyikbe menni akartam (max pontos szobeli és hozott jegyeknek hála). Most vagyok 10.-es és eddig elég jól megállom a helyem itt. Igazából csak magyarból, fizikából és földrajzból vagyok négyes, a többi ötös. Érettségi után, az orvosira akarok menni és ebből adódóan kémiából emelt szintűt kell majd írnom (lehetőleg minél jobbat). Viszont ez a 35 pontos matek felvételi engem nagyon elbizonytalanít a mai napig. Szerintetek ettől függetlenül sikerülhet jól az emelt kémia és biosz érettségim, ha a központim 8.-ban nem is lett olyan fényes? :/

nov. 18. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte semennyi. Habár azt el kell ismerni, hogy a központi felvételi 8. osztályban valamelyest megmutatja a gyerekek képességeinek szintjét, főleg a kimagaslóan jó/rossz eredmények esetében, de az ember folyamatosan változik, lelkileg és szellemileg is egyaránt, ez a kamaszkorra pedig hatványozottan igaz. Ebből fakadóan könnyen előfordulhat a te esetedben, hogy például középszinten matekból majdnem 100 százalékos érettségit írj, hiszen valószínűleg az eszed meg van hozzá, csak lehet, hogy a központi felvételi írásakor nem voltál a legjobb passzban, mivel tegyük hozzá, ez egy nagy megmérettetés, ebből fakadóan rengeteg stresszel is jár a legtöbb 8.-as gyerek számára.
nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Független az érettségi eredménye a felvételidtől. Az érettségi inkább a szorgalmadtól, a tanáraidtól, a családi támagtásodtól és a hozzáállásodtól függ.
nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
35 pontos matek felvételi 8.-ban kimagasló, ne bolondozz már! A nagy átlag ír max. 20 pontot.
nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen:)), de azért kimagaslónak nem mondanám! Volt az évfolyamomon 48, 42 pontos is meg 37-40 pontosak is. Nagyon jó, precíz matektanárunk volt általánosban, hálistennek:)
nov. 18. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 48 pontos szerintem valami ufó lehetett.

Persze azon is múlik, hogy milyen az adott évben a feladatsor, de néha betesznek olyat, hogy felnőtt fejjel sem tudnám megcsinálni.

A lányom 38 pontost írt (én készítettem fel), az iskolában ő lett a második legjobb, az 1. 39 pont volt. Egyébként abban az évben pont nem volt olyan feladat, amit ne gyakoroltunk volna.

Amúgy most gimiben 5 matekból a lányom. Szerintem túl sok összefüggés nincs, érnek addig a diákok, na meg gyakorolni kell sokat.

nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem volt ufó csak egyszerűen nagyon jó volt matekból és pont azok a feladatok voltak annak az évnek felvételijében amiket nagyon begyakorolt. A magyarja viszont csak 22 pontos lett…
nov. 20. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Na látod, hogy ufo volt. Az egyik tárgyból ilyen jó, a másik meg nem megy neki. Szerintem lehetett neki valami spektrumzavara, és ezt most nem rosszindulatból mondom.

Ne az ilyenekhez mérd magad, ezek nem normális emberek.

nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszát! Egy picit azért lenyugtattatok:)
nov. 21. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp hozzá kell fűzni, hogy nagyon sok 8.-as gyerek viszonylag alul teljesít a központi írásakor, hiszen a nagy többségnek ez az első éles megmérettetése, a kamaszkor is javában zajlik ilyenkor és ez egy komplexebb viszga, nem úgy mint a megszokott dolgozatok. Ezért szerintem is a 35 pontos matek nagyon jó eredmény!
nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!