Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak úgy beírni a bizonyítvány...

X0 kérdése:

Csak úgy beírni a bizonyítványba hogy átvétel miatt tanulói jogviszony megszűnt, létszámból törölve az illegális kizárás?

Figyelt kérdés
Még 1996-ban volt, 2 év 6 osztályos gimnázium után beírták a bizonyítványba hogy szakközépiskolába átvétel miatt tanulói jogviszonyom megszűnt, létszámból törölve. Semmi fegyelmi kizárás, pusztán 1. félévben egy igazgatói megrovás, félévkor változó magatartás, év végén rossz. Ez ugye illegális kizárás? Gondolom ha nagyon erősködtem volna, hogy igenis be akarok iratkozni 3. osztályba megtehettem volna, persze lehet hogy el kellett volna menni a rendőrségre és megmondani hogy nem zártak ki mégse engednek beiratkozni, gondolom büntetőeljárás indult volna ellenük. Egyébként 2. félévben annyit csináltam, hogy mivel az osztály utált, én is kifejeztem: elő volt írva, hogy reggel vagy hittan vagy nem tudom milyen óra előtt a református énekeskönyvből kell énekelni, és amikor az osztály elkezdte, én elkezdtem tök másikat énekelni, és mivel mélyebb hangom volt mint a felnőtteknek, mindenféle erőlködés nélkül túlénekeltem az egész osztályt. Aztán amikor az osztály váltott, volt amikor én megint váltottam, de úgy emlékszek nem ez volt a jellemző. Utolsó napon többen meg akartak verni, de lebetegedtem, valami megfázás szerű, talán az utolsó 3 napra nem volt igazolásom, de az osztályfőnök igazolta, az utolsó nagyjából 2 hétben be se mentem, a bizonyítványért is édesapám ment még az osztálytársaim megérkezése előtt. Nem az éneklés miatt utáltak hanem még az 1. féléviért amiért igazgatói megrovást kaptam, amit viszont 2. félévben már egyáltalán nem csináltam, mégis ekkor utált meg egyre jobban az osztály. Mivel még a magatartás-értékelésem is romlott, ezt még a tanárok se vették észre, hogy pont akkor utálnak meg, amikor már nem is csinálom az okát. Annyit mondtam, hogy egy lány osztálytársamat kikészítem idegileg, de semmit se tettem, csak ezt mondtam, igaz vissza se vontam. Mondtam hogy megérdemelné hogy 50-szer megerőszakolják, 1-szer lehet hogy megígértem neki hogy megerőszakolom, de nem gondoltam komolyan. Nem volt tettlegesség, korábban is csak annyi hogy megpróbáltam megpuszilni, ő meg mindig elkapta a fejét, pár percig tartott, néhány próbálkozás, 1-szer. Semmi fegyelmi tárgyalás, kizárásról döntés, csak a jogviszony megszüntetése. Ez ugye illegális kizárás? Egyáltalán nem vagyok rá büszke egyébként, meg is bántam, bocsánatot is kértem tőle, amikor már nem jártam oda, nem válaszolt a levelemre. Rájöttem hogy én toltam el és simán megkaphattam volna ha nem vagyok olyan fanatikus.

nov. 18. 21:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja jól sejtem, a magatartás-értékelésem azért romlott, mert továbbra is csináltam disznóságot: az éneklést. Igaz, kisebb disznóságot mint 1. félévben, gondoltam a 2 félév magatartásának átlaga kellene a bizonyítványba, ami viszont egyértelműen javult, hiszen kisebb disznóság. Az osztály azért utálhatott egyre jobban, mert nem vontam vissza, így mindig lehetett rá számítani hogy valamit csinálok, azt meg nem vették észre hogy valójában meg a lánnyal kapcsolatban semmit se csinálok.
nov. 18. 21:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján kizárhattak volna legálisan. A "mindenkinek jobb így" elv alapján kaptad a záradékot. Téged nem bélyegeznek meg, nekik meg egyszerűbb, mint végigcsinálni egy fegyelmi tárgyalást.
nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az átvétel azt jelenti, hogy már beirattak a másik iskolába. Akkor mégis hogy tudtál volna beiratkozni ide is?
nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

3-as: épp az hogy nem irattak be. Felvételiztem, felvettek, ennyi volt. Ugye 6 osztályos gimnázium meg 4 osztályos szakközépiskola között nincs átjárás, felvételizni kell. Miután megkaptam a bizonyítványt, el kellett menni a szakközépiskolába leadni azt: vagyis beiratkozni. Tehát nem is volt igaz hogy átvettek, csak az igazgató azt mondta hogy a szakközépiskola igazgatójával, aki a barátja, megbeszélte, és azt mondta, hogy átvesz. Jó tanuló voltam, minden más évben példás magatartás, országos versenyeredmény alapján matematika, fizika, informatika érettségit nem kellett tennem, egyetemre 6 mentességem volt: nem maximális pontszám, hanem "felveszik".

2-es: "kizárhattak volna legálisan": Ha az igazgató megrovás után pusztán annyi csinálok, hogy mivel az osztály utál, és én is kifejezem hogy én is utálom őket, az elég a kizáráshoz? Pusztán az éneklés szünetben? Sokkal kisebb disznóság mint amikért az igazgatóit kaptam: rengeteg mindent csináltam amiért azt kaptam, de utána már csak az éneklés volt.

Szóval akkor ez egy illegális kizárás volt? Eszembe se jutott visszamenni, de ha jól sejtem, ha nagyon akartam volna, és a rendőrségre is elmentem volna, akkor visszamehettem volna.

Az teljesen világos hogy maximálisan megérdemeltem a kizárást is.

nov. 19. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!