Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váci Madách Imre Gimnázium...

Váci Madách Imre Gimnázium rajz tagozat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki erre a tagozatra jár, az be tudna számolni róla? Meg fogom jelölni, és kíváncsi lennék, hogy megéri-e oda jelentkeznem ha építészmérnök szeretnék lenni.

Az is érdekelne, hogy aki ezen a tagozat 2. nyelvként spanyolt tanul, az mennyire tud spanyolul, szerinte lehet e majd Spanyolországba jeletkezni egy egyetemre ezzel a heti 3 spanyolórával?



nov. 25. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérnök szeretnél lenni, ráadásul külföldön akarsz továbbtanulni, nem is itthon, akkor miért nem Boronkay?

Hidd el, tanulhatsz akárhol, mérnökként nem a rajz lesz a legnagyobb bajod.


Egyébként, mint aki éveket tanult különböző külföldi egyetemeken két különböző nyelven is, azt mondom ne legyenek illúzióid, ha idegen nyelven akarsz továbbtanulni, nem az a heti 3 középsulis óra fog fölkészíteni, de talán még segíteni sem fog nagyon, persze lehet hogy kifogsz valami lelkes csoda tanítót.

nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Ezt a tagozatot ,,menekülőútként" választanám. Azért kérdeztem, mert ha sokan azt mondják, hogy ez semmire sem jó, és nem éri meg, akkor még utolsóként sem jelölöm meg. Nem ez az álomsulim, és tudom, nem a rajz a legfontosabb, mégis a tagozathoz odaírta a hivatalos gimi oldala, hogy felkészít az építészmérnök szakra. Ezért írnám be utolsónak a tagozatot, de ha ezt a legtöbbet rossz döntésnek tartják, akkor nem jelölöm meg.
nov. 25. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Így értem. Amikor jelentkeztem, akkoriban azt hiszem 6 szakot lehetett jelölni, "menekülőútnak" jó ötlet lehet a Madách Rajz, semmiképp sem rossz döntés, csak ebben az esetben majd mindenképp matek és esetleg fizika faktot kell felvenni, nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy milyen fontos, hogy komolyan vedd a matematikát, és hogy erős alapjaid legyenek.


Vácon még eszembe jutott, hogy a Boronkay Gépészeten van magas szintű műszaki rajz oktatás, érdemes lenne arról tájékozódni, van-e még, hány évig tartanak műszaki rajzot, és miket csinálnak ott, el kell menni egy nyílt napra, vagy írni kell nekik egy emailt, ha ez fontos számodra, de talán ha a Tanüzemben odamész pár épülett előtt cigiző sráchoz, vagy tanárhoz, lehet közvetlen módon tudnak segíteni, viccen kívül mondom. Nyilván ott más műszaki dolgokat is fogsz tanulni, de ezekben az osztályokban az érettségizettek szeme erős 70-80%-a mérnöknek megy tovább.


Sok sikert!

nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
nov. 26. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!