Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Háy János költészetéből...

Háy János költészetéből érdemes szakdolgozatot írni?

Figyelt kérdés
Már elolvastam több szakirodalmat és interjút a költészetével kapcsolatban, olvastam több verseskötetét, de egyszerűen nem találok témát, hogy miről is tudnék írni több tíz oldalt. A tanár, aki pedig segítene, azt mondta, hogy nem akarja megkötni a kezem, tehát nem javasolt semmit, csak azt mondta, hogy olvassam a szakirodalmakat és akkor jelentkezzek nála, ha már van ötletem. Most így félév végén már nem sok időm marad még több olvasásra, pedig már lassan azért el kell kezdeni az írást is. Szóval miről írhatnék? A novellái is érdekesek lehetnek, de ahhoz még nem olvastam sok szakirodalmat.

nov. 26. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Már hogyne lehetne szakdolgozatot írni egy jeles költő költészetéből. Én a helyedben olyasmivel próbálkoznék, hogy kiválasztanám egy adott korszak valamelyik történelmi, politikai vagy szociológiai aspektusát, s azt elemezném ki, hogy ez hogyan tükröződik Háy abban a korszakban írt verseiben. Például: "A rendszerváltás utáni első évtized változó társadalmában gyakran felmerülő egzisztenciális kérdések megjelenése Háy János verseiben".
nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha magadtól semmi ötleted nincs, akkor más témát kellene keresni. Az úgy nagyon kínszenvedés lesz, ha még elindulni sem tudsz magadtól. Valamilyen térbe, valamilyen szemszögű megközelítésbe, akár összehasonlításba kellene foglalni a témát, vagy csak szimplán megnézni más szakdolgozatokat a témában, hogy ki mire jutott, hátha megihlet valami, most függetlenül attól, hogy mi a témád.
nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem szakirodalmat kell olvasgatni feleslegesen, hanem elsősorban értelmezni az egyetem által megfogalmazott szakdolgozati követelményeket, majd ez alapján felállítani egy olyan módszertant, amely kielégíti a követelményrendszer minden pontját, majd ez alapján megírni a szakdolgozatot...


Az hogy "Háy János költészete" önmagában egy kontextus nélküli, semmitmondó szakdolgozat, amiben nincs semmi kontextus. Legalább vedd a fáradtságot és vagy összehasonlító elemzést írj vagy a szakdolgozatodban valami "érdekeset" mutass be pl: Háy János költészetében megjelenő romantikus jellemvonások vagy bármi hasonlót ami ad egy keretet a műnek vagy dinamikát, illetve vizsgálati támpontot.


Másfelől nem tudom milyen egyetemről van szó, de az egyetemen ahol oktatok ott elvárjuk a hallgatóktól, hogy a szakdolgozatukkal kapcsolatban adjanak be egy feladatkiírást amiben részletesen specifikálják, hogy a szakdolgozatban mely kérdésekre keresi a választ és egy témavázlatot, hogy miről fog szólni. Témavezetőként mi ez alapján tudunk segítséget nyújtani, hogy jó lesz-e, esetleg valamit módosítson rajta a hallgató, valamint az értékelő bizottság is az alapján értékeli a művet, hogy az előre meghatározott támpontokat kielégíti-e a mű. Viszont az olyan hallgatókkal aiiknek fingja nincs semmiről és 0 elképzelése van azzal nem tudunk mit csinálni. Nem a témavezetők és az oktatók dolga hogy a hallgató szájába rágja, hogy miről írjon...

nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

#3: Én régebben oktattam egyetemen, és az volt a tapasztalatom, hogy sajnos a hallgatók egy részének kell kész ötleteket adni, legalább alternatív szakdolgozat-címeket, amelyekből válogathatnak. Ha az oktató ezt segítséget nem adja meg, ezek az ötlettelen hallgatók leblokkolnak, s el sem kezdik a munkát. S később is van, akit kézen fogva kell vezetni a szakdolgozat-írásban, mert máskülönben leállnak a munkával.


A szomorú az egészben az, hogy szerintem mindez nem feltétlenül az adott hallgatók hibája. A közoktatás jellemzője sajnos, hogy a rosszabb általános- és középiskolában kiölnek minden önállóságot és kezdeményező hajlamot a diákokból. Arra nevelik őket, hogy azt csinálják, amit mondanak nekik, nem pedig azt, amire indíttatásuk volna. Készen kapott sémák követésével töltik az iskolákban az egész gyermek- és kamaszkorukat, s amikor az egyetem mást várna tőlük, már kérésre sem képesek ebből a szellemi konformizmusból kilépni.

nov. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!