Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Háromnál többször felvehetek...

Háromnál többször felvehetek egy tárgyat egyetemen?

Figyelt kérdés
Még így a legelején, tudom, hogy én vagyok a szerencsecsomag, de eléggé szívok már harmadik éve egy tárggyal, és most harmadszorra is sikerült totál elhasalnom. Tudom, hogy bénaság okán valószínűleg kérvényt nem írhatok, de gondoltam megkérdezem itt, hátha valaki volt hasonló cipőben.

nov. 30. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzatában kell megnézni. Nálunk pl csak kétszer lehet felvenni egy tárgyat, ha másodszor se sikerül teljesíteni, akkor viszontlátás.
nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Egyetem függő, tényleg a szabályzatot kellene elolvasnod. Ahol az alapszakot végeztem nem volt limit hogy egy tárgy hányszor vehető fel, másik egyetemen meg ez miatt buktam ki mesterről. Minden félévben indul a tárgy, kutatómunkát kellett volna végezni de meló mellett nem nagyon volt időm, kedvem, aztán a harmadik szemeszter végén kellemetlen volt az email hogy kirúgtak.

Én mondjuk kérvényt nem írtam, a túl sok túlóra úgyse lett volna elég indok, viszont újrafelvételiztem, elfogadtattam a meglévő krediteket és folytattam tovább az egyetemet.

Ilyen szempontból nincs értelme a kirúgásnak, hacsak nem éppenhogy bekerült vki egy szakra valószínűleg úgyis újra felveszik és folytathatja kb ugyanott.

nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk pl. 3x lehetett egy tárgyat felvenni vagy 6x vizsgázni. Ha ezeket ellőtte valaki, akkor ott volt a Jolly Joker, a dékáni méltányossági kérelem, hogy még egyszer vizsgázhasson vagy felvehesse a tárgyat.

Ezt a kérelmet mindig elfogadják.

nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
3 és még ugye ott a rektori is. mindkettő kérelem fizetős persze
nov. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

És még utána is van egy lehetőség.

Kiiratkozol majd aztán újrafelvételizel és újra van 3 tárgyfelvételi lehetőséged.


Ma már addig szarakodhatsz kb bármivel amíg időd vagy pénzed van rá

dec. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha a corvinusra jársz és neresek a szüleid, instant megkapod a diplomát, úgy hallottam.
dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!