Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi a helyes többletpont...

Mennyi a helyes többletpont ebben az esetben a BME-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 12.-es és ebben az új rendszerben érettségizek. A BME az egyik egyetem amit kinéztem (GTK), voltam nyíltnapon, de egy dolgot elfelejtettem megkérdezni és nagyon nem egyértelmű nekem. Ugye van lehetőség szerezni 100 intézményi pontot. Nekem van már egy emelt angol érettségim (92%) amivel ugye megszereztem a komplex középszintű nyelvvizsgát is. Azonban a BME külön számolja az idegen nyelvből emelt szinten tett érettségi vizsgát és a középfokú nyelvvizsgát (előbbire csak 20 pontot, utóbbira 36 pontot ad) tehát nagyon nem mindegy. Viszont a kettő ugyanaz, így nem igazán értem. Ha valaki tudna nekem segíteni ebben, azt megköszönném.


( Gondoltam arra hogy lehet hogy annak jár a 20 pont aki bár emeltezett, de nem lett meg a 60%, így az nem számít középszintű nyelvvizsgának, csak B1-esnek)



dec. 2. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van a felvi.bme.hu-n egy pontszámító. Oda írd be az eredményedet, és kiadja a pontot amit a BME néz.
dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm előző, itt már úgy írja, hogy “ha az érettségi eredménye legalább 50% és az adott nyelvből más jogcímen nem adható intézményi pont” tehát ha adható jeen esetben ugye a nyelvvizsgás, ami többet ér, akkor gondolom az lesz az elsődleges
dec. 2. 15:39
 3/3 kisdork1 válasza:
Szia! Én is BME GTK-ra szeretnék menni. Én úgy láttam, hogy 45% felett teljesített emelt érettségiért 60 intézményi pont jár.
dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!