Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek merjek kockáztatni...

Szerintetek merjek kockáztatni jövőre a jelenlegi pontjaimmal a BGE-re?

Figyelt kérdés

A régi számítás szerint 435 pontom van, ami bőven elég lett volna a nemzeti gazdálkodásra tavaly angol és magyar nyelven is (410 és 403 volt a határ). Most viszont új lesz a rendszer és 403-ra csökkentek a pontjaim :(

Ha nem emelik a határt, akkor ez is elég lenne és írták, hogy valószínűleg kevesebb lesz most mint 400, de mi van, ha hirtelen mindenki elkezd dupla emelteket meg egy halom nyelvvizsgát csinálni és megemelik?

Megpróbálkozhatnék egy német nyelvvizsgával így fél év alatt mert tanultam korábban,de hogy őszinte legyek, nem fűlik hozzá annyira a fogam, más nyelveket tanulok. Csak azokból nem fog most még összejönni a vizsga sajnos.

Szerintetek mennyire lennék bolond, ha bíznék ebben a 403-ban? Jobb lenne még pluszba az a nyelvvizsga, ugye? :,)

(Hate kommentekkel kérlek ne fáradjon senki :)



#továbbtanulás #BGE #Pontszámítás2024
dec. 9. 03:52
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

"hate!"


Tessék egy "hate komment". Nem értem, miért aggódtál miatta.


Egyébként: 1. a ponthatárokat nem emelik vagy csökkentik. Az egyenes következménye annak, milyen pontszámokkal felvételiznek. Senki nem tudja előre, mennyi lesz, de valószínűleg ha tavaly bejutották volna könnyen, akkor idén is betudsz.

2. Szerintem itt nincs kockázat.

dec. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Semmilyen kockázat nincs. Add be a BGE-re, de add be más helyekre is. Vannak alacsony pontszámú, de nagyon jó szakok. És alacsony pontszámú egyetemek.
dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha neked csökken akkor jó eséllyel másnak is csökken. És ahogy az első leírta, a pontszám az főleg attól függ hogy mások mennyi ponttal jelentkeznek és hogy hány ember jelentkezik.
dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács: mindenképp csinaln egy emelt matekot, különben elég húzós lesz ez a szak, viszont ha csinálsz, lesz egy nagyon jó alapod
dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

"ha hirtelen mindenki elkezd dupla emelteket meg egy halom nyelvvizsgát csinálni és megemelik?"


Ettől én annyira nem tartanék...

dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!