Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnál miért probléma...

Szakdolgozatnál miért probléma, ha név szerint megemlítem a mélyinterjú alanyát?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatomban beleírtam a szálloda vezetőjének a nevét és most lehúzták a dogámat, hogy név szerint beleírtam a mélyinterjú alanyát.

Ez miért probléma? Nem az lenne az evidens, hogy beleírjuk pontosan, hogy kivel készítettük a mélyinterjút?

Ennyi erővel kispistával is készíthetnénk a mélyinterjút név nélkül.


dec. 12. 11:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként az egyetem elektronikus könyvtárjában megnéztem a korábbi szakdolgozatokat és ott is név szerint említik meg a mélyinterjúk alanyait.
dec. 12. 11:05
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Az adatvédelemről hallottál? A szakdolgozatok leadás után hozzáférhetők a legtöbb felsőoktatási intézményben.

Mi lenne, ha pl. egy pszichológus leírná név szerint a szakdolgozatában frusztrációidat, meg lelki problémáidat, és ez nyilvánosan elérhető lenne egy egyetem jövőbeni hallgatói számára?

dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Egy mellékes megjegyzés:

Nem tudom a ti elektronikus könyvtáratok milyen, de nálunk például a szakdolgozat értékelése nem publikus. Tehát lehet, hogy te találtál ilyen szakdolgozatokat többet is, csak éppenséggel azok is ugyanúgy le lettek húzva, mint a tiéd.


Interjú alanyt három módon szokás "megnevezni":


1. Monogram

Ha Fáska Gáborral, a Museum Hotel vezetőjével csináltad az interjút, akkor FG-ként említed a mondatban, és "Interjú alany FG"-ként a szövegközi hivatkozásban.


2. Adatkezelési- és/vagy Beleegyező Nyilatkozat!

Lehet használni teljes nevet, ha ez a Nyilatkozatban egyértelműen KI VAN EMELVE, hogy eredeti, teljes névvel lesz megemlítve!

Ha csak egy sima "általános" sablon-nyilatkozat adatkezelésről, meg válaszok felhasználásáról, az nem elég. Fontos, hogy külön pontként ki legyen emelve a teljes név megjelenítése!


3. Álnévvel, vagy szimplán csak Alany 'A'-ként említve.

Ezt szerintem nem kell ragoznom.

dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Személyiségi jogok...
dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A konzulensednek elsőre vissza kellett volna dobnia.
dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!