Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy az igazán erős...

Igaz, hogy az igazán erős gimnáziumokban nem ritka, hogy a kettes 75-80-85%-tól van?

Figyelt kérdés

Itt, a Gyakori Kérdéseken olvastam, hogy náluk ennyitől volt, de kiválóan meg is tanultak mindent, és nem okozott nehézséget sem. Erre egy másik válaszoló leállatozta a tanárt (megjegyzem: a konzervatív és szigorú, de igazságos, nem elnyomó és kiszámítható oktatás híveként egyetértek vele), erre valaki azt válaszolta, hogy az erős gimikben ez egyáltalán nem ritka.


Én úgy tudtam, hogy az iskola, ahova járok a város egyik legjobb iskolája, híres iskola és eléggé erős. Édesanyám tanár, és ezt ő is alátámasztja. De nálunk 80-85(-90)%-tól (téma-, tantárgy-, tanár- és feladatsorfüggő) az 5-ös van meg, és nem a kettes, meg a hármas. Például a fizikatanárunk beleunt a mindent letojó osztályomra, ezért baromi egyszerű dolgozatok vannak, csak hogy átlökje őket. Itt például teljesen igazságos, hogy 90%-tól ötös, mert az egész annyira alap, hogy max. figyelmetlenséggel lehet elrontani. Mostanában már csinál egy nehezebb feladatsort is, amit másként értékel. Majd fakon nehezebb dolgok lesznek és jobban is lehet haladni... A történész és filozófus tanárunknál ellenben egy dolgozat három nagy esszéből állt, és volt, hogy fejtegetést kellett írni. Nála egy dolgozat 80%-tól már ötös volt, így is kb. ketten voltunk ötösek nála. Kémiából és földrajzból kb. a kettő közötti szint van.


Szerintem egyébként r*hadt igazságtalan egy ilyen tanár, már ha igaz, amit ez a válaszoló írt. Cseppet sem igazságos, hogy egyazon rossz kategória az, aki rengeteget tanult, figyelt órán, de nem volt kipihent, éppen pár fogalmat kevésbé nézett át, izgult és mondjuk csak 75-80%-ra, vagy akár valamivel többre teljesít, mint aki fosott az egészbe, ki se nyitotta, órán is aludt, amikor épp nem telefonozott vagy beszélgetett, cseppet sem konyít az egészhez, emiatt inaktív is volt. Másrészt nagyon el tudja venni egy ilyen tanár az ember kedvét az egésztől... Egyáltalán nem örül a diák annak, hogy tanulhat, sőt, gyomorgörcsből tanul, ha tanul, és még nem adta fel, jelszóval "Ha tanulok éjszakába nyúlóan napokon át, de nem tudok hibátlant vagy közel hibátlant írni, különösen, ha még becsapós is a feladatsor, akkor is sz@r jegy, meg akkor is, ha nem tanulok semmit, és inkább hagyom az egészet a fenébe. Amúgy is egy kategóriában vagyok a melegedni bejáróval is". Másrészt nem lehet mindig mindent hibátlanra írni, különösen, hogy ennyire túlterheltek a diákok. Nem egy tantárgy van, amit hetekig lehet tanulni, hanem sok.


Igaz ez, vagy leginkább handázott a válaszoló? Az én sulim lenne gyenge?



dec. 14. 20:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem
dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

#1.

Ezt honnan vetted?

dec. 14. 20:43
 3/28 A kérdező kommentje:
Melyik suli, milyen tanár?
dec. 14. 20:44
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Ne viccelj már, egyetemeken is 50-60% körül szokott kezdődni a kettes.
dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Lovassyban tanultam, vidéki gimik között ez szokott az első lenni, de országosan is Top10-es, nem egy embertől hallottam hogy ez inkább versenyistálló. Viszont nem volt soha olyan hogy 75+ felett lett volna csak kettes, általában 50%-tól adták meg, de volt amikor még ennél is alacsonyabb volt a határ.


"Nem egy tantárgy van, amit hetekig lehet tanulni, hanem sok." - Ez viszont költői túlzás már szerintem.

dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Minden iskolának a honlapján meg lehet nézni (előre, vagy így, külsősként, kíváncsiságból), hogy hogyan van szabályozva az értékelés. Amelyik suliban nem mond erről semmit a házirend (vagy valami hasonló dokumentum), abban teljesen tanárfüggő. Pl. nálunk is: van, aki már alsóbb évfolyamokon is úgy osztályoz, ahogy az érettségin (25% már kettes, stb.), van, aki csak az utolsó 1-2 évben osztályoz úgy, mint az érettségin, más időnként 50%-tól ad kettest, máskor meg csak 60%-tól (teljesen kiszámíthatatlan módon, talán attól függően, hogy milyen típusú dolgozatot írat, vagy milyen anyagrészből...?), de a legtöbben úgy veszem észre, konfliktuskerülőek a tanárok közül: ha valakinek csak egy ponton múlna a jegye, inkább lejjebb viszik a ponthatárokat (és mondjuk nem csak 80%-tól adnak ötöst, ahogy eredetileg ígérték, hanem már 78%-ra is megadják...), csak hogy ne legyen konfliktus a diákkal... Szerintem ez az utóbbi nem jó módszer. Meg eleve az se, hogy összevissza kerekítgetnek, hiszen az érettségin is, a nyelvvizsgán is úgy van, hogy nincs kerekítés: ahány százalékot elértél, annyit értél el, amit már nem érted el, azt meg nem értesd el és szevasz.
dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

ELTE Apáczai matek fizika tagozat.


Nálunk a kettes minden tantárgyból 40%-tól volt. Még matek fakton és fizika fakton is. Pedig volt nálunk fizika oktv győztes is.

dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez így általánosságban nem igaz, de az tény, hogy jelenleg a tanár azt csinál, amit akar. Semmi kontroll nincs, szólni sem mer nekik a vezetőség, mert megsértődnek, és felmondanak.
dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem pont az ellenkezoje van a legtobb helyen, nalunk a faktokon kozepszintu/ emelt szintu ponthatarok alapjan osztalyoztak az utolso 1-2 evben. Attol fuggoen, hogy milyen nehezseguek voltak a feladatok.
dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#6.

De azért nem hinném, hogy egy tanárnak szó nélkül hagyják, hogy mindenkit vágjon, aki nem ír szinte hibátlant...

dec. 14. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!