Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól tudom, hogy a kilencvenes...

Jól tudom, hogy a kilencvenes években, kétezres években nem volt feltétele az államilag támogatott képzéseknek egyetemen,ha valakit valahová felvettek, mindegy hányszor bukott, maradhatott államin?

Figyelt kérdés
És akárhány félévet támogatott az állam, ha csúszott az ember.
dec. 15. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2012. szeptemberben kezdőknél vezették be.
dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

A kilencvenes években jártam, egészen pontosan 1995-99 között. Ekkor csak állami volt, a költségtérítésest utána hozták be. Tehát ha felvettek jó, ha nem esélyed se volt, akkor se, ha fizettél volna érte.

Kreditrendszer nem volt, ha valamiből évismétlésre buktál, akkor az egész félévet elbuktad és ismételted, pont mint a középiskolában. Mivel nem volt költségtérítéses képzés maradhattál, de ha ugyanabból a tárgyból hatszor buktál kiraktak az egyetemről/főiskoláról. (ez tudtommal ma is így van valahol)

Nem számolgatták a féléveket, az állam egy diploma megszerzését támogatta, tartott ameddig tartott. Ezt többen úgy játszották ki, hogy mindent elvégeztek, de nem államvizsgáztak le, hanem elkezdték a második képzést is. Tudtommal ekkor volt valami limit, talán három év, ameddig lehetett halogatni az első államvizsgát, addig meg majdnem megvolt a második képzés is. Hogy utána hogy lett meg a második, arra már nem emlékszem, csoporttársam csinált ilyesmit.

dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2, 96-tó van költségtérítéses képzés.
dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy a szocializmusban (tehát 90 előtt), is úgy volt mint a 90-es,2000-res években, vagy ott azért volt feltétele a hat bukáson túl az állami(egyetemi, mert gondolom önköltséges képzés nem volt) helyen maradásnak, pl. átlag, félévszám
dec. 15. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!