Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen a kijavított vizsga...

Egyetemen a kijavított vizsga megtekintése csak személyesen lehetséges?

Figyelt kérdés
Vizsgáztam egy tárgyból aminek az eredményével nem vagyok megelégedve, meglett de jobbra számítottam. Ebben az esetben csak januárban tudnám megtekinteni? Gondolom a tanár nem küldi el elektronikusan?

dec. 24. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Konkrét egyetem, szak és tárgy megnevezése nélkül erre a kérdésre mégis milyen választ vársz?

Nálunk van olyan tárgy aminél technikai okok miatt egyáltalán nem lehet megnézni a kijavított vizsgákat. Olyan is akad amit csak az eredmény közlését követő napon lehet megnézni és ha aznap nem tudsz bemenni, akkor így jártál. Szinte biztos, hogy nem fogják neked elküldeni elektronikusan, mert akkor simán tovább tudnád adni a januárban vizsgázóknak és ezt a legtöbb oktató próbálja elkerülni.

Ez annyira tárgyfüggő kérdés, hogy itt a gyakorin nagyon kis eséllyel fogsz rá választ kapni. Két ünnep között írj a tantárgyfelelősnek, vagy esetleg a TO-nak, de még annak is több értelme lenne ha szaktársakat kérdeznél meg.

dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sehol sem küldik ki elektronikusan. Egy nap meg lehet nézni, ez a jegy bekerülése utáni első fogadóóra a tanárnál. De van olyan tanár, aki sértésnek veszi, ha meg akarod nézni.
dec. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
SZTE. Ha már ilyen van, hogy sértésnek veszi akkor inkább ráhagyom :)
dec. 24. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Hogy küldené ki elektronikusan? Hogy lementsd a teljes vizsgát a következő évfolyamnak? Egyáltalán akkor, hogy reklamálsz, hogyan beszéled meg vele azokat a kérdéseket, ahol nem értettél egyet az eredménnyel?


TO, évfolyamtársaknál kell érdeklődni. Amúgy, bocs, de ha lusta vagy a betekintésre, akkor ne is akard a jobb jegyet.

dec. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Elsőtől megkérdezhetném hogy mik azok a technikai okok amik miatt nem nézhetitek meg? Nem kötekedni szeretnék, tényleg kíváncsi vagyok
dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ő se tudja csak ideböfögött valamit :D
dec. 27. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

#5: Online vizsga, de nem egyszerű választásos, hanem kifejtős, amit a gép nem tud automatikusan kijavítani, így nincs rögtön eredmény. Nincs is egy univerzális megoldókulcs, mert minden tételhez van egy rakat feladat amiből a gép random dobál. Illetve az is nehézséget okoz, hogy az egyetemi gépek folyamatosan le vannak foglalva a vizsgák miatt, úgy meg érthető okokból (sok kredites csúszótárgy) nem akarják kiküldeni a megoldásokat, hogy otthon megnézhető legyen. Azt megkapjuk, hogy melyik feladatnál hány pontot értünk el, de magát a kijavított feladatsort nincs lehetőség megnézni.

Nekünk se tetszik ez a rendszer, de az egyetem rektora az adott tanszék vezetője, szóval kb bármit megtehetnek.


#6: Te vagy az, aki idebögögött egy konkrétumok nélküli értelmetlen kérdést. Az SZTE-n elég sok szak van, erre meg nincs egy általános eljárás, minden tanszék másképp intézi a dolgot, szóval sokkal értelmesebb lenne szaktársaktól/évfolyamfelelőstől érdeklődni.

dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!