Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van, ha egyetemen I....

Mi van, ha egyetemen I. félévben nincs meg a 3,5-ös átlag, hogy államin maradjak?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

jan. 9. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában két félévet néznek átsorolásnál, nem egyet. Illetve nyáron szoktak átsorolni. Nézd meg nálatok hogy van, de valószínűleg ha a második félévben jobban teljesítesz, minden oké lesz.
jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron van csak átsorolás és az utolsó 2 aktív félév átlagát nézik. Ha nem éred el a kötelező átlagot kapsz egy értesítést nyáron arról hogy átsoroltak önköltségesre. Ha így is folytatni akarod a képzést akkor csak be kell fizetned a szemeszter elején a tandíjat, egyéb teendőd nincs, ha nem akkor kiiratkozol. Lehet próbálni fellebbezni, küldtek is nálunk anno erről emailt mint opció. De pl egy szaktársam vetélésre hivatkozva adta be, megviselte lelkileg, nehezen tudott tanulni, mégis elutasították azzal hogy utólagos passziválást kellett volna kérni. Valószínűleg egyetem/dékán függő a dolog, de így kb bármire rá lehet fogni hogy miért nem passziváltattál.


Amúgy én pl második év után buktam az ösztöndíjam, de várható volt, magánéleti problémák miatt az őszi szemeszterem csapnivaló volt, éppenhogy 2 felett volt az átlagom. Úgyhogy februárban jelentkeztem ugyanarra a szakra, felvettek megint államira, júniusban kiiratkoztam szeptemberben meg újra be. Kérvényeztem hogy a teljesített tárgyaim fogadják el, ezt megtették úgyhogy folytattam ősztől tovább, addigra össze is szedtem magam. Nyilván elsődlegesen azon légy hogy a tavaszi szemeszter jobban sikerüljön, de B tervnek ez is egy opció. :D

jan. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kövi félévre vegyél fel 2-3 2 kredites kamutárgyat, de tényleg ilyen kosárfonás szintűeket, majd azok felhozzák
jan. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Nyugi…sok helyen lentebb van a határ….előző szakomon 4,5 volt most viszont 2,5…a szak nehézségét mutatja…de nyugi 1 évet átlagát nézik vagyis 2 db félévet.
jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
4-es, hol volt 4,5 az átlag? Az nagyon magas
jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon hálásan köszönöm a válaszát! Megnyugtató volt olvasni a lehetséges megoldásokat! Köszönöm! 🙏🏻🩷
jan. 10. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontoztátok le a 4.? Szerintem a Corvinusra jár...ott magasak a ponthatárok...és a kérdésre jó választ adott. 2 félévet néznek
jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha így marad, akkor agyúval fognak belelőni a legkövérebb tanár valagába
jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenki nagyon kedves és cuki, hogy válaszolt!! 🩷

Védőnő szakon vagyok és utána néztem, hogy mennyi az átlag határ és levitték 3,00-re humán tárgyakból illetve reál tárgyaknál 2,75-re.


Túl teljesítettem ezeket szóval már kevésbé aggódom.


Mindenkinek tényleg még egyszer köszönöm a kedvességèt és segítségét! Nagyon rendesek vagytok! 🙏🏻🩷

jan. 12. 23:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!