Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikertelen osztályozó vizsgána...

Sikertelen osztályozó vizsgának milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, és félévkor osztályozó vizsgát kell tennem matekból (30% feletti hiányzás miatt). Elég gyenge vagyok ebből a tárgyból és úgy érzem nem biztos hogy sikeresen meg tudom írni. Ez milyen következményekkel jár? Az érettségit ettől függetlenül letehetem ha évvégéig javitok ebből a tárgyból?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



jan. 11. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom, hogy félévkor a bukás nem számít semmit, ha év végére felhozod mehetsz simán érettségizni. Ha esetleg évvégén is megbuknál, akkor matekon kívül mehetsz mindenből érettségizni
jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

A sikertelen félévi osztályozó vizsgának pontosan ugyanannyi következménye van, mint a normál félévi elégtelennek: lényegében semmi. Ha egyest kapsz, az éppúgy csak egy tájékoztató, figyelmeztető funkciójú lesz feléd és a szüleid felé, mintha sima félévi matek egyes.


Ettől függetlenül én a helyedben nagyon összeszedném magam, mert ha év végén bekapsz egy matek elégtelent, akkor ugrott az egész érettségid is. Ez esetben javítóvizsgáznod kell augusztusban, és ha az egyáltalán sikerül, akkor ősszel érettségizhetsz. Ha pedig nem sikerül, akkor természetesen újra kell járnod a középiskola egész utolsó évét.

jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :) Igyekszem nagyon úgyhogy remélem sikerülni fog!
jan. 11. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!