Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli pszichológia MA képzésr...

Gabriella_kovacs246 kérdése:

Károli pszichológia MA képzésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eddig az ELTE-n csináltam a pszichológia BA-t, de szeretnék egy gyakorlatiasabb MA-ra menni. Valaki a Károlin csinálta/csinálja a pszichológus mestert tudna nekem válaszolni pár kérdésre?

jan. 13. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az MA alapból gyakorlatiasabb, mint a BA, ráadásul ugyanannyi gyakorlat van az egyes egyetemeken.
jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%
Szerintem eleg rossz egyetem a Károli :/
jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak a BA-t csinálom még ott, de azt nagyon szeretem! Illetve, van néhány mesteres ismerősöm onnan, ők is leginkább csak jókat mondanak róla, mivel szoktam őket kérdezgetni, mert nekem is aktuális a téma:)


És alapvetően igen, minden egyetem ugyanannyira "gyakorlatias", pl. gyakorlatok számát tekintve stb., de az nem mindegy, hogy egy gyakorlatot ki és hogyan tart meg. Nálunk pl. a tanárok nagyon nagyrésze szerintem nagyon jó és a gyakorlatoknál is odafigyelnek, hogy sok mindent kipróbáljunk, megtapasztaljunk, átéljünk stb. (Persze most elsősorban a BA-ról beszélek, de mivel a tanárok kb. ugyanazok, így meg merném kockáztatni, hogy ez az MA-ra is igaz.) Ja és azt is tudom még az MA-ról, ami szerintem elég "gyakorlatiasnak" számít, hogy van ott is pályaszocializáció, ami MA-n két opciót takar: 1. önismeret, amit utána sok szakképzés elfogad önismeretnek (de persze mindig külön utána kell kérdezni ennek, sosem tudni), 2. módszerekbe való betekintés és azok kipróbálása.


Remélem, azért valamennyit tudtam segíteni! Sok sikert!:)

jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A palyaazoccal én eddig személy szerint csak szívtam, akar egy evet is

Lehet csuszni miautt, es azért na , rohadtul nem annyira színvonalas , hogy megerjen plusz egy evet ott maradni miatta. Ugyanakkor ez is caak Ba-s vélemény , de sztem joval strictebb a Károli , másrészt benne van egy szánalmas sovargas afele, hogy legyőzze Az eltet, aki érthető módon nem fog megtörténni a közeljövőben:D

Plusz csomó diak azért ott köt

Ki, mert nem

Vettek fel oket az eltere .

(Mondom ezt úgy hogy Karolis

Voltam , bár ez az én választásom volt anno)

jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:) 4-es: Igen, valóban lehet miatta csúszni, ha nem mész el/Erasmus miatt nem tudod megoldani, tényleg nem a legrugalmasabb a rendszer, de én pl. mindig próbáltam azt nézni, hogy mit ad nekem (csomó ismeretet módszerekkel, irányokkal, önmagammal kapcsolatban, amit máshonnan nehezen tudtam volna megszerezni), nem pedig azt, hogy mit vesz el (3 napot, amit néha rossz megoldani).


A strict részre nem tudok mit mondani, nincsen összehasonlítási alapom, de összességében azért én nem gondolnám, hogy lehetetlen elvárásokat kellene teljesítenünk semmilyen téren. A szánalmas sóvárgást pedig sosem vettem észre, de az tény, hogy az egyetem mérete és fiatalsága miatt egy jó ideig valóban nem fogunk eljutni az ELTE "szintjére", de szerintem ilyen fajta sóvárgás nem igazán figyelhető meg ettől függetlenül, de aztán ki tudja:D


Az pedig, hogy csomó diák azért köt ki ott, mert nem vették fel az ELTE-re, hát, passz. Biztosan vannak elég sokan, akik így vannak vele, de én pl. akárkivel beszéltem eddig (és nagyon sok emberrel beszéltünk ilyenekről), vagy azt mondták, hogy 1. nem bánták meg, hogy ide vették fel végül, 2. már alapból is ide akartak jönni. Azért valljuk be, hogy ez a ~2-4 pont különbség azért nem egy hatalmas szűrő ilyen téren:D


Ezekkel pedig egyáltalán nem más egyetemek ellen szólok (az ilyet sosem szerettem), sokkal inkább a Károli mellett, annak védelmére. Szerintem minden egyetemnek megvannak a maga hibái, a Károli sem hibátlan, de nekem legalábbis többségében jó tapasztalataim és élményeim vannak innen! De persze ez is szubjektív, tiszteletben tartom, ha neked nem adta azt, amit szerettél volna:)

jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.

Arra lennék még kiváncsi, hogy egy MA-s órarend nagyjából hogy néz ki. Munka miatt érdekelne. Megnéztem a mintatantervet, de főleg az érdekelne, hogy mennyire “tömbösítik” az órákat? Vagyis mennyire vannak nagyobb hézagok az órarendben. Munka szempontjából fontos lenne nekem, hogy minél tömörebb legyen az órarend.

jan. 20. 21:13
 7/8 anonim válasza:

Miért kellett amúgy

Olyan hirtelenséggel eltávolítani a kedves tanszékvezető urat?

Talán egy hónapja ígértek hogy nyilatkoznak majd arról , miért is váltottak le, de emlékeim szerint azóta is nyilatkoznak :))))

jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es: Ez igen jó kérdés... Engem is érdekelne a válasz...
jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!