Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kérdezni szeretném, és ezzel...

Kérdezni szeretném, és ezzel kérem rákattintani ,igen'-nel vagy ,nem'-mel, ki az, akit alsó tagozatos tanítóként be szoktak küldeni felső tagozatba helyettesíteni órát adni?

Figyelt kérdés
Én jómagam alsó tagozatos tanító vagyok öt év pedaszoskodás, két év tanítás után. A státusztörvényt nem írtam alá, nem az abban foglaltakkal nem egyetértés miatt, hanem mert a hét év alatt kellemetlen tapasztalataim voltak. Hezitálok aközött, hogy válasszak-e egy másik intézményt, vagy egy a pedagógus pályától teljesen más munkát. Nagyon sokat gondolkodom hogyan legyen, ezért csak a szavazást szeretném látni apránként. :)

jan. 15. 18:41
A kérdező szavazást indított:
Nem járok alsósként a felsőbe (Művter. nincs számításba)
Járok alsósként a felső tagozatba (Művter. nincs számításba)
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

“pedaszoskodás”


Ez mi a bánat?

A végzettséged adott. Oda állít be téged helyettesíteni, ahol szükség van rá, és nincs szaktanár, akit beállíthat.


Ha szakos vagy, teljes helyettesítésnek számít.


Ha nem, akkor gyermekfelügyeletnek.


Mit akarsz a státusztörvénnyel?


Alkalmazott vagy. A munkaidőd 8 óra.


Lukas órában beoszthat, sőt, berendelhet, ha nincs első órád, pl.

jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Például ezt sem tudtam. A kollégáim is azzal foglalkoznak, amivel nem kéne, amit pedig meg kell beszélni, arról senki semmit... :'(

jan. 15. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

pedasz

pesdagógiai asszisztens? Közöm nincs az oktatáshoz, de logikusnak tűnik.

jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"azzal foglalkoznak, amivel nem kéne"

Ki szerint nem kéne és mivel?

jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4# Beírni a Krétába napközi előtt a délelőtti feladatokat, és nem a GLS futárhoz szaladgálni, hogy a délutános tudja mi a lecke. Ez csak egy a sok közül.
jan. 16. 07:36
 6/6 anonim ***** válasza:
A pedagóguspályát jó nagy adag leszaromtablettával lehet csak túlélni: ha nincs beírva a krétába, megkérdezed a gyerekeket, hogy mi volt a házi, amennyit bevallanak, annyit megcsináltatsz velük, szólsz az igazgatónak, hogy mi volt a helyzet és mosod kezeidet. Nem a te sarad, hogy nem írta be a délelőttös, de a felettese sem vagy, hogy számonkérd őt. Ha ugyanúgy folytatódik minden, mondjuk egy hét elteltével megint jelzed az igazgatónak. A többi nem a te dolgod, nulla értelme van rajta idegeskedni.
jan. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!