Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 évesek vagy idősebbek...

16 évesek vagy idősebbek felvételizhetnek magyarországi középiskola 5., 7. vagy 9. évfolyamára?

Figyelt kérdés

jan. 16. 19:15
A kérdező szavazást indított:
Persze.
Persze, hogy nem.
Csak nagyon speciális esetekben. Leírom.
Csak nagyon speciális esetekben. Nem írom le.
Nem tudom. / Nem érdekel. / Csak trollkodni jöttem. :)
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kilencedikre biztos, hogy igen.
jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Kilencedikre biztos, hogy igen."

Akár az utcáról is? Vagy milyen feltételekkel?


Persze nappali tagozatra gondoltam, az kimaradt a kérdésből...

jan. 16. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
18 év felett biztos, hogy nem. Legközelebb majd csak 2025-ös felvételiben tudsz jelentkezni 16-18 évesen (megírod az írásbelit és jelentkezel).
jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

25 éves korig lehet jelentkezni nappali oktatásra, akármilyen osztályra. 25 éves kor felett pedig esti tagozaton lehet letenni az osztályokat.

Jelentkezz emailben/telefonon a helyi szakképzési centrumba és ők megmondják, mi a teendő.

Középiskolában egyébként a következő osztályok vannak: 9, 10, 11, 12. Nyilván ha 16 éves vagy, nem ültetnek be 10 évesek közé 5.osztályt kijárni. Ezt már a felnőttek közötti nappali oktatásban tudod letenni.

jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

4-es! Nincs igazad.


"A középfokú felvételi eljárásban az alábbi tanulók vesznek részt:

− a középfokú iskolák 9. évfolyamaira (beleértve a nyelvi előkészítő évfolyamokat is) jelentkező 8. évfolyamos általános iskolai

tanulók,

− a középfokú iskolák 9. évfolyamára átvételüket kérő középiskolai jogviszonnyal rendelkező jelentkezők, amennyiben a fogadó

középfokú iskola az átvételüket a felvételi eljárásban történő részvételhez köti,"


[link]

jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Saját tapasztalatom szerint igen, van rá lehetőség. Én 19 évesen mehettem vissza az ország egyik legerősebb gimnáziumába (kilencedikbe) - ami eleinte fura és ciki volt, de az első sikerek után minden kétségem elmúlt vele kapcsolatban.


Keresd meg az Igazgatót, akár először telefonon, s kérdezd meg, hogy mikor tudna fogadni, majd menj be személyesen - ez a legjobb módja.

jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!