Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai történelemtanárké...

Középiskolai történelemtanárként mennyire esélyes elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

jan. 21. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha van diplomád akkor Szerinted ebben a hatalmas tanárhiányban hogyne tudnál elhelyezkedni?
jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Az elhelyezkedési esélyek nagyon erősen függnek attól, hogy milyen feltételeid vannak a potenciális munkahelyet illetően.


Az egyik ilyen feltétel a potenciális munkahelyed lakhelyedtől vett távolsága. Ha például egy kisvárosban élsz és nem akarsz 20 kilométernél messzebbre ingázni, akkor egyáltalán nem garantált a rövid időn belüli elhelyezkedés.


A másik ilyen feltétel az iskolatípus és az iskola tanulói összetétele. Mivel a történelem nemcsak a gimnáziumokban, hanem a szakgimnáziumokban és a szakképző iskolákban is kötelező tárgy, ezért ha nem válogatsz, jóval nagyobb esélyed van az elhelyezkedésre. Más kérdés, hogy milyen egy olyan középiskolában történelmet oktatni, ahova minden jelentkezőt fölvesznek, azaz ahova a tanulók döntő többsége maradék elven jut, mert mondjuk hármas átlaga volt az általános iskolában. Ezeket a tanulásba többségében belefásult tanulókat, akik igazából már csak ki akarják tanulni mondjuk az esztergályos vagy az állattenyésztő szakmát, nagy művészet a történelem tanulására motiválni. Az efféle tanári szakmai kihívásokat hosszabb távon nem mindenki bírja.

jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Mivel elég nagy a tanárhiány, nem hinném hogy túl nehéz, max ha csak elit iskolába szeretnél menni.
jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tanárhiány nem minden szakra vonatkozik egyformán. Pont a történelem egy olyan szak, amit kb. a legkevésbé érint. Magyarul, történelem tanárból elég sok van. Ahhoz képest, hogy pl. kémiatanárnak jó ha egy-egy ember jelentkezik évente képzésre, történelemtanárnak jóval többen.


Amíg tanár voltam, engem pl. jellemzően a másik szakommal kerestek a munkaerőpiacon és nem is kaptam soha teljes töritanári állást, hanem elsősoban a másik szakommal helyezkedtem el, és annyi töriórát kaptam, amennyi épp "kimaradt" a tantárgyfelsztásban. A jó iskolákban a töritanári állást kb. kihalálos alapon lehet megszerezni. Legalábbis pár éve még így volt, nem tudom, ez a helyzet mennyit változott.


Persze, ahogy írták előttem, sok mindentől függ ez is. Milyen iskolatípusban vagy hajlandó tanítani (mert a technikumoknak nevezett gettókban mindig keresnek töritanárt is, más kérdés, hogy mekkora élmény ott "tanítani"), vagy hajlandó vagy-e utazgatni naponta több órát vagy kizárólag a saját környezetedben keresel állást. Mindenesetre ha kilistázod a lakóhelyed körüli 5 legközelebbi iskolát, akkor elég valószínű, hogy ezekben matektanárt, fizikatanárt, kémiatanárt, infotanárt nagyon keresnek, csak úgy kapkodnak utánuk, de ha beállítasz töritanárként, elég valószínű, hogy azt a választ fogod kapni, hogy köszönjük, ez az állás be van töltve.

jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!