Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely szakot tanító tanárból...

Mely szakot tanító tanárból van a legkevésbé hiány itthon?

Figyelt kérdés

jan. 21. 23:09
A kérdező szavazást indított:
Történelem
Magyar nyelv és irodalom
Matematika
Angol nyelv
Német nyelv
Informatika
Földrajz
Fizika
Biológia
Egyéb
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kémia
jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a Magyar Nyelv és irodalom.

Ugyanis akinek az irodalom a kedvence, és ilyen irányba tanul tovább, abból legtöbb esetben magyartanár lesz.

jan. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

#2, szerintem az állításod nem állja meg a helyét. Csak a saját példámból tudok kiindulni, de szerintem az is beszédes. Én is ilyen irányban tanultam tovább, és sok szaktársam egyáltalán nem tanult tovább tanárnak, hanem mindenféle mást csinált. Páran komolyan foglalkoznak vele (költők, írók vagy kutatók lettek), mások tovább képezték magukat vagy elvégeztek más képzést és könyvtárosok, könyvszerkesztők, ilyesmik lettek. (Én még a bolognai rendszerben tanultam, ahol 3 év alapszak után eldönthette valaki, hogy tanárnak megy-e tovább vagy mesterszakon speciálisabb képzést folytat).


Akik tanárok lettek, az csak egy része ezeknek. Egyébként a tanárok a nagy része, akit ismerek, elvégzett utána más képzéseket és sokan cégekben dolgoznak pl. HR-ként vagy más pozíciókban, mint pl. én is...

jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Magyartanár vagyok, évek óta állandó túlórában. 😃
jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

"Én is ilyen irányban tanultam tovább ... mások tovább képezték magukat"

továbbképezték

egy szó

ilyen irányban tanultál tovább, aha...

jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értem miért hurrogjak le a tanári pályát. A pék, eladó, pénztáros foglalkozásokat miért nem hurrogja'k le?
febr. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Mert a kedves kormány nem a pékek és pénztárosok ellen agitál évek óta. A nép meg olyan mint a fax... Arra megy, amerre lökik.

febr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"évek óta állandó túlórában"

Annyira, hogy fizetik is, vagy csak arról beszélsz, hogy a kötelező 22-nél több órád van/volt? Mert 23-26 óra mindenféle szakosok között elég sok van évek óta, igen...

febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fizetik, igen. Púétv. előtt a 25, most már a 24 feletti órákat fizetik. Most heti 29 órám van.
febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!