Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humán tárgyat tanító tanárokat...

Humán tárgyat tanító tanárokat is lasszóval húzzák, vagy belőlük több van?

Figyelt kérdés
Humán tágyas diplomával kicsit nehezebb az elhelyezkedés, mint pl matekból, így gondolom töri-magyar tanárokból nincs akkora hiány. Ez mennyire igaz? Mennyi esélye van egy töri-magyar tanárnak bekerülni egy városi gimibe (nem feltétlenül nagy gimire gondolok)

jan. 25. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Humán szakosból sok van. pl most emelik a tanári bért valamennyivel, de a hiányszakosokét többel, a humán szakok meg nincsenek a hiányszakok között, még a nyelv-szakok sem.
jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1. A nyelvszakok, főleg az angol igazi hiányszak. Nincs rálátásod a dolgokra, gy hülyeségeket írsz.
jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Humános vagyok, évek óta túlórázunk az összes magyarossal, mivel nem vagyunk elegen. Ennyit erről.

Angolos és németes(!!!) is kevés van. Arról nem is beszélve, hogy míg 20 éve tanulhattál franciát, spanyolt, olaszt, oroszt, ma ez már kevés helyen opció.

jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez iskolánként különbözik. Én olyan iskoláról tudok, ahol történetesen tanítóból van hiány.
jan. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

#1

Nyilván nincs, ötvenes tanárként, ellentétben veled, aki természetesen ehhez is értesz.. ;DD

jan. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez területenként (főváros, megyeszékhely, egyetemi város, utolsó falu a világvégén stb.), iskolatípusonként is változó, nehéz általános érvényű választ adni rá.


De ha mégis általánosan kellene fogalmazni, akkor szerintem összességében olyan nagy hiány a humán szakokból nincs mint ami egyes reál szakokon (fizika, kémia, informatika stb.) jelentkezik.


Ettől függetlenül viszont van kereslet a humán szakosokra is, hogy a példádnál maradjunk, ha feladsz egy hirdetést egy "városban", hogy töri-magyar szakos állást keresel, akkor első körben technikumoktól, szakiskoláktól, a város körüli agglomerációs általános iskolákból fogsz választ kapni, és többnyire a magyar szakod fogja érdekelni őket (mert ebből nagyobb a hiány mint a töriből). Ha nagyon sürget, hogy legyen munkád, akkor ezek közül az egyik álláslehetőséget el fogod fogadni.


Ha mindenképpen egy jó gimnáziumban akarsz tanítani, akkor türelmesnek kell lenned, és érdemes megvárni a tavaszi-nyári időszakot, amikor megindul a tanárkereső dömping a következő tanévre. Igazából ebben a tavaszi-nyári időszakban a legnagyobb az esélyed, hogy egy nevesebb iskolába interjúzz. Viszont ott is elsősorban a magyar szakod lesz a keresettebb, illetve mivel még kezdő vagy, inkább a tapasztaltabbakat fogják felvenni. Nagyon el kell adnod magad vagy szimpatikusnak kell lenned, hogy felvegyenek.


Ha felvettek, akkor elsősorban magyart fogsz tanítani, másodsorban törit (amennyi óra épp kimarad a tantárgyfelosztásban), harmadsorban pedig (ha általános iskolába kerüsz) tanulószobákat kapsz.


Ha inkább töritanár szeretnél lenni, akkor be kell dolgoznod magad a suliba úgy, ahogy leírtam, és meg kell várnod, amíg "kihalnak" a töritanárok körülötted. A jó sulikban a teljes állású töri elnyerése még ma is kihalásos alapon működik szerintem.


Persze ez nincs kőbe vésve, ez egy nagyon általános, de jellemző út, amit leírtam. Nyilván lehetnek eltérések, szerencse, hirtelen adódó lehetőségek, kapcsolati rendszerek is tényezők lehetnek az egyenletben.

jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1:


Nincsenek a nyelvszakok a hiányszakok között ? :D Itt Komárom-Esztergom megyében minden második iskola angoltanárt keres.

És így is már inkább azok a 45 pluszos angoltanárok maradtak az iskolákban, akiknek ugyanaz a szókincsük, mint 20 éve.

jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!