Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két hatkredites tárgyam nem...

Két hatkredites tárgyam nem sikerült a félévben. Folytathatom a következő félévet?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok gazdasági szakon, és két gyakorlati tárgyam nem sikerült, mert a szorgalmi időszak alatt sokáig kórházban voltam. 30 kreditet vettem fel, és ebből 18-at teljesítettem. A súlyozott átlag szerint 1.6 az átlagom, viszont így alakultak a jegyeim:

3 kredites: 3, 3, 2, 5

6 kredites: 2

Számtani átlag szerint 3 egész az átlagom a teljesített tárgyaknál, viszont nyilvánvaló, hogy nem ez alapján számítják, ennek ellenére bízom abban, hogy nem érnek véget az egyetemi tanulmányaim ezzel a baklövéssel.

Hétfőn megyek az ügyintézőhöz, addig is még jó volna tudni, mik a lehetőségeim.


jan. 25. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kirúgni nem fognak emiatt, viszont ha a nem teljesített tárgyra épülnek második féléves tárgyak, akkor azokat nem tudod felvenni és akár csúszhatsz is emiatt. Illetve ha államin vagy, akkor második félévben nagyon jól kell teljesítened, hogy ne soroljanak át nyáron önköltségesre.
jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincsenek egymásra ráépülő tárgyaim.Arra gondoltam, hogy a második félévben felveszem vizsgakurzusként az egyik nem sikerült tárgyamat, a másikat pedig szintúgy, csak a harmadik félévben. Jelenleg ösztöndíjas vagyok. Ezt a második félév kezdete előtt is elvehetik?
jan. 25. 21:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyáron van átsorolás és mindig az utolsó két aktív félév eredményeit nézik. Az viszont egyetemenként változó, hogy milyen átlagot és hány kreditet kell minimálisan elérni a két félév alatt. Ennek a tvsz-ben nézz utána, vagy kérdezd meg a TO-n.
jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Súlyozott átlagba csak az elvégzett tárgyak számítanak. Így 2 alatt nem lehet.
jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
#4: Már hogyne lehetne 2 alatti az átlag. Csak 18 kreditet teljesített, átlagszámításnál meg fixen 30-cal osztanak. Nem matek szakos vagy, ugye?
jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

#4es vagyok


Fizika szakos vagyok, szóval majdnem.


Súlyozott átlagot úgy számítanak hogy (sum kredit*jegy)/(sum kredit). És ebbe csak az elvégzett tárgyakat számítják bele, így az 2 felett van biztosan.



A kreditindexet számítják úgy hogy fixen 30al osztanak, ami lehet 2 alatt vagy 5 felett is attól függ mennyi kreditet vesz fel a diák.

jan. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
De sajnos átsorolásnál nem a súlyozott átlagot nézik, hanem a kki-t.
jan. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahova te jársz lehet, nem tudom. Nálunk BMEn átsorolásnál a súlyozott tanulmányi átlagot nézik.
jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Mindenhol súlyozott tanulmányi átlag alapján sorolnak át, ez államilag van szabályozva. És abszolút a fizikaszakos válaszolónak van igaza, abba csak a teljesített tárgyak számítanak bele.

+még annyi, hogy az átsorolás elkerüléséhez 2 félév alatt legalább 36 kreditet kell szerezni összesen, tehát, ha most van 18, akkor a következő félévben is legalább ennyit. Ebben a félévben 2,83 volt a súlyozott tanulmányi átlagod. Szakonként eltérő mennyit kell teljesíteni, reál szakokon 2,75, humán szakokon 3,00 az elvárás.

Csak nyáron van átsorolás. Ez mindenhol így van, felesleges emiatt az ügyintézőt zavarni, az egyetemed oldalán is minden információt fellelhetsz.

jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A Neptun végül egyszerűsített átlagot számolt. Ezek szerint ezt az átlagot használják majd az ösztöndíj meghatározásánál?


[link]

febr. 1. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!