Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME! Méltényossági kérelem...

BME! Méltényossági kérelem hetedik tárgyfelvételre? Elbocsátás elleni kérelem?

Figyelt kérdés

Elfogadják?

Ez nem egy vizsgás tantárgy, hanem évközis. Ha sikerült volna teljesítenem a tárgyat, 2 szemeszter (tavaszi és őszi) szemeszter alatt befejeztem volna az egyetemet, mehettem volna államvizsgázni. Voltam annyira hülye, hogy nyáron nem felvételiztem újra az egyetemre - gólyaként rettegtem, hogy nem kapok kollégiumi felvételt, ugyanis erősen jóformán csak tanulmányi alapú a bejutás, a távolságot nem nézik, szociális alapon meg 5% férőhely van.

Nekem meg sajnos nincs időm annyit tanulni, mint kellene, mert dolgozom mellette. Főleg, hogy következő szemesztertől nem lennék jogosult szociális ösztöndíjra, spórolni akartam. De most menjek lakásba/szobába, majd elveszítem a munkahelyem? Miből fizetném a lakást a meló otthagyása után? Jó helyen vagyok gyakornok, nagyon nem szívesen hagynám ott.

Szüleim Szerbiában élnek, anya munkanélküli, apa középiskolai tanár (hasonlóan vacak fizetéssel, mint amit itt kapnak a tanárok.)


Most jelenleg ott tartok, hogy néhány napon belül kicsapnak és se lakhelyem nem lesz, se jogviszonyom, amivel dolgozni tudtam eddig, tehát munkahelyem sem lesz.

Mèltányossági kérelemmel megyek valamire?

Vagy elbocsátás elleni jogorvoslati kérelmet nyújtsak be? Avval mennyi esélyem lenne?


A tantárgy teljesen mindegy miért nem sikerült, legnagyobb mértékben teljesen rajtam múlt, már az oktató is felismer név alapján, a lányokkal diszkriminatív, és egyre rosszabb zh-kat írtam, ahogy haladtam előre, mert túlizgultam.


Leginkább a jogviszony miatt kellene a tárgy.

Már gondolkoztam más egyetemen teljesíteni, de a szak nem indult másik egyetemen, ami helyileg megfelelt volna nekem.


Még maradt zs opciónak egy-két részismereti képzés megjelölése, de az eredményig megint hajléktalan leszek.


Valamint ezek a méltányosságik elbírálása során anonimitás van? Vagy a végén fél egyetem ezt fogja tudni?


És a kérelem bírálata során a munka, lakhatás, (végzés ideje) hivatkozva jóváhagynák?



jan. 27. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj méltányossági döntést egy kérelemmel, azt 8 napon belül elbírálják.
jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos van elbocsátás? Tuti nem törölték el? Én is BME-s vagyok, és úgy rémlik , de lehet, karonként más.
jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vizsgák számánaknkorlátozását törölték el
jan. 27. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
3. Még azt sem a szabályzat szerint.
jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett?
febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!