Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok miért ordítanak...

HunLo kérdése:

A tanárok miért ordítanak állandóan?

Figyelt kérdés
Az iskolában felmerülő szituációkat miért nem bírják nyugodt állapotban kezelni?

jan. 28. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Próbáld ki a másik oldalról és megtudod.
jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Hosszú éveken keresztül a diákok idegesítik őket és évről évre egyre rosszabbak.


Egy idő után mindenkinél elszakad a cérna különösen ha a sok idióta másból nem ért. Arról nem is beszélve, hogy ha ordibálva "beszélget" az egész osztály akkor nem nagyon tudod felhívni magadra másként a figyelmet.


De persze itt is már kezd előjönni az, hogy ha a tanár csúnyán néz a diákra akkor megy haza anyucinak, apucinak sírni és ők felháborodva jönnek be, hogy az ő szarvas, patás angyalkájukra miért nézet mérgesen a tanár miközben széttörte az iskola berendezését az osztálytársa fején.

jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Az önkritikád és az intelligenciád a határokat súrolhatja ha magadtól nem vagy képes rájönni, hogy miért is kezdet el ordibálni az órán a tanár.

Ahhoz pedig még hozzájönnek az előzmények tehát, hogy éveken keresztül nyüstölik az idegeiket napi rendszerességgel, órákon keresztül.

jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Mert a diákok kicsinálják őket idegileg. Mert évek óta ez megy.

Vagy mert vannak olyanok is, akik alkalmatlanok a pályára.

A héten voltam Budapesten, a metróra felszállt egy alsós osztály egy kb. 60 éves tanítónővel. A következőket ordította:

-Ne oda ülj, másik ülésre ülj!

-Viselkedj már nyugodtan, vigyázz, mások is vannak a metrón!

-Ne kalimpálj a lábaddal!

-Ne beszélgess a társaddal!

Hát, én eléggé megsajnáltam azokat a gyerekeket.

Ettől függetlenül elég általános a kérdésed, szóval így nem fogsz érdemi választ kapni.

jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

Ha beszéltél már tanárokkal, tapasztaltad, hogy ebben az országban inkább olyanokból lesz tanár, akik buták voltak egy komolyabb szakhoz, ezért jobb híján elmentek tanárnak, szóval ez nem Finnország, ahol a tanárok értelmiségik.

Ebből kvöetkezik, hogy rengeteg tanár ideggyenge, frusztrált és nincs türelme a gyerekekhez, és belül pontosan tudja, hogy alkalmatlan komolyabb munkára. Ezért üvöltöznek, úgy csinálnak, mint ha a világ legfontosabb dolga lenne a matek/brit kiejtés/szekrényugrás.

A mérnök főnököm tudna mesélni a tanár ügyfelek indokolatlan nagyképűségéről és szellemi szintjéről. Csak annyi mondanék, hogy semmivel nem értelmesebbek, mint más végzettségű ügyfelek.


Az átlagembert meg az azért nem zavarja, mert a többsége szolgalelkű, és még ott tart, hogy hálás a tanároknak a pofonokért.

jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

5 megnézném te hogyan bírnád. Szerintem két hét múlva vörös fejjel jönnél ki az osztályból.


Arról nem is beszélve, hogy ilyen beképzelt mérnök dumával csak lejáratod a mérnöki szakmát.

jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem szoktam orbidálni. Évek alatt talán kétszer fordult elő, amikor nagyon nagyon kihozott egy diák a sodromból. Többszöri kérés, többszöri semmibe vevés miatt...


De amúgy nézd meg az embereket az utcán, kocsival a forgalomban. Sajnos nagyon sokaknak semmi türelme nincs. Dudálás, anyázás... Szégyen.

jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Lehet itt jönni a finn példával, hogy ott "értelmiségiek" a tanárok, azaz ezt a problémakört is csuklóból, egyoldalúan a magyarországi tanárok rovására lehet kenni.


De én visszadobnám a labdát azzal, hogy Finnországban nyilván otthon is nevelve vannak a gyerekek, akik eleve úgy mennek iskolába, hogy tudják, hogy ott mi a feladatuk, felfogják, hogy azért van az egész iskola, hogy nevelődjenek-fejlődjenek stb.


Ellenben itthon hogyan vannak nevelve? Eleve a szülő a tanárt szidja előttük, másrészt megy az "állj ki magadért" hülyeség, ami minden, csak nem nevelés. A magyar diák önérzetesen, nagy mellénnyel megy feleselni a tanárral. Csinálni semmit nem akar, de a jogait követeli.


Sokszor megkapják a tanárok a "máshol bezzeg jobb az oktatási rendszer" dumát, de a valóság az, hogy itthon egy csomó "haladó" dolgot nem lehetne alkalmazni az iskolában, aminek a gyerekek neveletlensége, nagyképűsége az oka, vagyis az, hogy otthon a szüleik nem foglalkoznak velük, nem tanítják meg őket az alapvető társas viselkedési szabályokra, a normákra, illetve a legtöbb gyerek csak kényszernek érzi az oktatást és nem fogja fel, hogy az érte van, és a jövőjét építi az iskolában... Úgyhogy lehet itt példálózni azzal, hogy "bezzeg a finn tanárok megengedik a gyereknek, hogy egyen órán". Aha, megengedik. Mert a finn gyereknek meg lehet engedni, mert nem él vissza vele. Ha itthon egy átlagos osztályban megengednéd, akkor rögtön elkezdene a legtöbb gyerek a hecc kedvéért csörögni, csámcsogni, kenyérmorzsából galacsint gyúrnának és dobálózni... Azért ezen is el kellene gondolkodni a szülőknek, mielőtt csuklóból a tanárt hibáztatja mindenért.

jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

És még kapcsolódva ehhez. Az sem véletlen ám, hogy a legtöbb "értelmiségi" tanár, azaz a tehetségesebbek amint találkoznak a diákok színvonalával, hamar fogják magukat és pályát váltanak. Az, hogy a fiatal tanárok java része vagy el sem kezd tanítani diploma után vagy 1-2 év után otthagyja a pályát, nagyrészt ennek tudható be! Az egy újkeletű tévhit, hogy a fizetés az oka vagy a Fidesz. A valódi oka, hogy a legtöbb iskolában nagyképűek, kezelhetetlenek, pofátlanok a gyerekek, és a tanárnak semmi nincs a kezében gyakorlatilag. Ezzel kellene szembe nézni, és ebben a szülőknek is megvan a felelősségük.


Azaz, amíg nem nevelitek meg a gyereketeket, addig a pofátlan gyerekhez az ordítozós, kiégett tanár dukál. Ez van, ezt kell szeretni.

jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

Na, 5-ös vagyok, akkor folytatom, amit pár napja beírtam, csak ki kellett lépnem, ezért gyorsan begépeltem a válaszom.


Szóval ha diák lennék, szerintem én se figyelnék órákon. Zajongani ugyan nem zajonganék, de inkább elfoglalnám magam.

A magyar oktatási rendszer megbukott, nyugodtan kijelenthetjük. Tehát a tanárok azért nincsenek könnyű helyzetben, ha ezt sok a elavult, semmire sem jó lexikális tanagyagot akarják átadni 2024-ben.

Persze sajnálni őket egyáltalán nem kell, mert ha beszélgetsz velük, láthatod, hogy nincs különösebb problémájuk a rendszerrel, sőt még a tyúkeszükkel ki is oktatnak, hogy nem tudod megítélni, milyen az oktatás, mert izé..ahhoz tanítanod kell..ennél már csak az volt jobb, amikor itt egy angoltanárnénike azzal próbált érvelni a kiváló gimis nyelvoktatás mellett, hogy nehéz az anglisztika szak :D Olyat sem hallottam még tanár szájából, hogy „én ezt változtatnám meg az oktatási rendszeren”. De vinnyogni azt nagyon tudnak a neveletlen gyerekek miatt, hiszen kizárólag a gyerekek és szüleik hibásak.

És akkor csodálkoznak, ha ostobának tartja őket egy komolyabb munkát végző fordító/mérnök/programozó. Hát azért, mert tényleg azok, tisztelet a kivételnek.

Épp ma beszéltünk erről az munkahelyemen, és azt mondta a főnököm, hogy akkor adna nekik fizetésemelést, ha látható eredménye van a munkájuknak, tehát mint egy normálisa munkahelyen. Nem úgy, hogy középfokú nyelvvizsgát sem tudnak letenni a diákok, aztán széttárom a kezem és felveszem a fizetést.

jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!