Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné tanárnak tanulni?

Megérné tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Töri-matek szakon gondolkodtam, elsősorban a töri érdekel, de azzal nemigen vannak számomra érdekes/piacképes szakok. Azt hallottam, hogy matekosokat meg keresnek. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire lenne piacképes ez a szak?

Érdekel maga a tanítás is, de félek, hogy nem lennék alkalmas tanárnak (beszédhibám is van)

Gondolkodtam még a magyar szakon is, de azzal végképp csak a tanítás maradna



jan. 31. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha tanár akarsz lenni, akkor megéri, egyébként nem.
jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezekkel a kérdésekkel szerintem az a baj, hogy te mostanában kezednél el tanárnak tanulni ezért nem lehet tudni, hogy te pontosan milyen körülmények közé is kerülnél. Lehet, hogy az következő pár évben rendbe teszik az oktatást és az is lehet, hogy még lejjebb romlik az egész.


Az egyébként, hogy megéri-e tőled is függ és attól is, hogy milyenek a diákok. Akikkel eddig beszéltem ott volt aki a diákok miatt csinálja és leginkább az zavarja (az ostoba iskola vezetésen kívül), hogy a fizetése az emelésekkel volt, hogy csökkent és leginkább, hogy még mindig a régi minimálbérhez van kötve a fizetésük. Így pedig nem változik a minimálbérrel együtt.


Itt persze az is lényeges lehet, hogy hol tartasz az életben. Van -e például házad (gondolom nincs). Mert ha egyszer akarsz egy saját házat vagy lakást akkor arra nem biztos, hogy sok esélyed lesz jelen körülmények szerint.


De neked ha van beszédhibád akkor készülj fel arra, hogy ezt rendszeresen ki fogják gúnyolni. Ezt mennyire tudnád elviselni?

Kifoghatsz olyan osztályt akik nagyon rendesek de olyat is akik árgus szemekkel figyelik minden rezdülésed és az a céljuk, hogy felidegesítsenek és szórakozzanak rajtad.

jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rajongsz a matekért, csak azért választanád, mert keresett, akkor tegyél le róla. 5 év egyetemi matek menne neked?
jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretem a matekot is
jan. 31. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Az jó. Remélem az 5 év alatt nem fog változni akkor sem, amikor sírva oldogatod a másodrendű lineáris parciális differenciálegyenleteket;)
jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Én nem látok rá esélyt hogy itt rendbe lesz téve az oktatás. Nem célja az államnak hogy okos embereket neveljen, szerintem azért az elég egyértelmű.


Hiába akarsz tanár lenni, meg embereken segíteni, ilyen körülmények között nem lehet normálisan. Kb. Úgy képzeld el, mint az ilyen gettós filmekben… Engem sem sokáig motivált A környezet ahol tanítottam. Sajnos én pár év alatt eljutottam arra szintre hogy kb. megutáltam az egész szakmát. Szerintem nem éri meg, de te tudod. Ha kapsz egy házat anyuéktól, akkor talán. De attól függetlenül a munkakörülményeid még olyanok lesznek, amilyenek.

febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csak ha elhivatottságot érzel.
febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!