Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alsó tagozatban melyik magyar...

Alsó tagozatban melyik magyar órát szeretéttek a legkevésbé a négy közül?

Figyelt kérdés

febr. 6. 11:39
A kérdező szavazást indított:
Az olvasást.
A nyelvtant.
A fogalmazást.
Az írást.
27 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Az írást, olvasást szerettem.

Nyelvtant kevésbé, főleg az ige, igekötők ez egyszerűen nehezen maradt meg bennem de ott a tanár is baromi hülyén magyarázta és nem csak én voltam az egyetlen aki nehezen értette meg.

A fogalmazást is utáltam, leginkább azért mert fejben iszonyat gyorsan kitalálok mindent és lassan írtam le a gondolataimat, viszont a gondolataimmal már 3 mondattal előrébb voltam mint amit lesikerült írni és emiatt összekeveredtek dolgok amikből egy értelmetlen baromság lett, ráadásul a helyesírással akkor rengeteg gondom volt még és sokszor arra nem figyeltem és olyan alapvető hibákat követtem el amit már akkor sem szabadott volna és persze a tanár mindig is emiatt cseszett le.

A másik az hogy én szerettem írni de baromi rondán írtam, mert egyszerűen nem volt türelmem normális írott betűkkel írni. Amikor még csak ezt tanultam betűnként hogyan kell így megy úgy leírni körberajzolni stb... már nem is emlékszem igazán, akkor azt a részét szerettem. De amikor már sok betűt kellett egyszerre leírni szavakba például és már figyelni nagy meg kis betűkre, meg ékezetekre na az volt számomra az amihez már nem volt türelmem.

febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogalmazást, mert az teljesen új volt nekem, a bekezdések, a leírás, elbeszélés, stb. Ezt sosem figyeltem meg előtte, és nagyon untam ezt a szabályrendszert. És én is csúnyán írtam. Illetve úgy rémlik, magyar tájak leírását vettük, és azt is untam.

Előtte szavakat írni, szótagolni, olvasni már oviban megtanultam, illetve a nyelvtan is alapvető volt nekem, mert rengeteget olvastam ilyesmi könyveket, mint pl. Mosó masa mosodája, (aztán Harry Pottert 7 évesen), ezért mindig a legjobb tanuló voltam az osztályban, és azt hiszem, fogalmazásból kaptam az első 3-as/4-esem. Innen indult a lefelé ívelő pályám :D aztán olvasáson magyar törit tanultunk, és az már tényleg tragédia volt, nagyon utáltam.


Most is a nyelvtan az egyik hobbim, miközben az irodalom messzebb áll tőlem. Olvasni szeretek, de írni nem annyira.

febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Alsó tagozatban melyik magyar órát szeretéttek a legkevésbé a négy közül?"

Azt, amelyik a portán volt, mert mindig mutatta, hogy már megint elkéstem.

febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!