Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt angolos kozepiskolakb...

Az emelt angolos kozepiskolakban is kell meg egy + nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
10.es vagyok info szakon de rajottem hogy ez nem nekem valo szeretnem ra szanni a nyaramat es a tantargyakat amiket jelenleg nem tanulok a szakma miatt bepotolni hogy vizsgazhassak es masik suliba mehessek de meg egy + nyelv 1 eves anyagat a 4 tantargy mellett bepotopni soknak erzek

febr. 15. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

"Az emelt angolos kozepiskolakban"

Azok melyikek?...


Nézd ki, hogy melyik iskolába mennél át, és beszéljetek (a szüleid meg te) az igazgatóval, hogy kiderüljön, milyen feltételekkel venne át. Lehetőleg 2-3 iskolában is ki kéne deríteni ugyanígy, hogy tudd, mik a lehetőségek.


De nem lehetne iskolán belül lépni valamit? Valószínűleg egyszerűbb lenne...

febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gimnáziumokban (vagyis ahol nem tanulsz szakmát, nem tudom, hogy most hogy hívják őket) 2 idegen nyelvet kell tanulni.
febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, milyen középiskolába mész át.

Ha technikumba, egy másik szakra, akkor nincs még egy idegen nyelv.

Ha gimnáziumba, akkor van második nyelv.

febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom az emelt idegen nyelvi gimis osztályra gondolsz. Igen, ahogy az előzőek is mondták. Kötelező 2 idegennyelv. De nem muszáj mindkettőből érettségizni csak az egyikből. Tantárgyként viszont fogod tanulni és abból is heti 1 órával több lesz, mint a sima gimis osztályokban.
febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!