Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2012 őszén aláírtam a...

Ha 2012 őszén aláírtam a hallgatói szerződést és 12 állami félévet használva diplomáztam (szakváltás), akkor mennyi évet kell ledolgozni 20 éven belül?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy 2012 őszén aláírtam, 2013 őszén (2 passzív félév után) 7 félévet tanultam egyik szakon majd szakot (amit nem fejeztem be) váltva 5 félév után lett egy BSc-m. Tehát 12 félévet használtam el.


Teljesen ellentmondó infókat találok mindenhol. Eddig úgy tudtam hogy képzési idő kétszerese vagyis nekem 12 évet kellene dolgozni, de itt a cikkben írja, hogy azóta volt változás és elvileg akkor 6 évet kellene dolgoznom:

[link]


Ami a helyzetemet bonyolítja, hogy írják: minden évben kell kapnom email-t erről a visszajelzésről hogy jelenleg hogy állok, mennyi van hátra, de mióta lediplomáztam semmi tájékoztatást nem kapok és az ügyfélkapun sincs semmi lenyomat arról, hogy én elkezdtem teljesíteni a kötelezettséget.


Attól rettegek, hogy vmi nyilatkozatot kellett volna tennem, hogy elkezdtem dolgozni 4 éve vagy esetleg elfelejtették és majd 16 év múlva jön egy irtózatos nagy összeg, hogy fizessem vissza.



márc. 2. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod. Ha erről jönne a levél, akkor felmutatod a ledolgozott idődet, és nem lesz semmi probléma.
márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Gondolom a munkaviszonyt az ügyfélkapu is tárolja, de azért a fizetési papírokat is elteszem biztos ami biztos.


Illetve folyamatosan rakom a megtakarításom inflációkövető államkötvénybe, mert ki tudja mit talál ki 16 év múlva az állam és nem akarom hogy a NAV kopogtasson nálam.

márc. 2. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A képzési idővel megegyező számú féléveket. 12 félév az 12 x 150 nap munkaviszony 20 éven belül.
márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3: Akkor ez elég igazságtalan, mert ha havi 20 munkanapom van az évente 240. Szóval (12*150)/240 akkor 7,5 év jön ki, ami több, mint az a 6 év amit én tanulással töltöttem sokszor hétvégén is meg éjjel nappal látástól vakulásig!


Miért van így kitalálva ez a baromság?

márc. 2. 23:06
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
#4, hát, biztos nem azért, hogy a diplomázók jól érezzék magukat...
márc. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha havi 20 munkanapom van"


MunkaVISZONY fenntartásáról van szó.

márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező! Minek jártál egyetemre, ha nem tudsz különbséget tenni nap és munkanap között!!
márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja, hogy ebbe a 150 napba beletartozik a hétvége is, amíg munkaviszonyban vagyok? Így már világos. Megnyugodtam!


Illetve azt is olvastam valahol, hogy elvileg az regisztrált álláskeresési időszak is beleszámít. Ezt valaki megtudná erősíteni?

márc. 3. 18:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!