Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolátokban puskázásnál, ha...

Iskolátokban puskázásnál, ha lebukik az illető azonnal egyest kap vagy áthúzza a tanár mindazt, amit írt és folytathatja? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nálunk valaki így, valaki úgy csinálja.


A kémiatanárunk például áthúzza azt a részt, amit addig a pontig írt és folytathatja. Szerintem ez kellően elegendő büntetés és reális. Attól még, hogy valaki felír mondjuk egykét képletet vagy évszámot (értelemszerűen nem az A/4-es lapnyi puskákról beszélek), ami nem megy a fejébe, még lehet, hogy úgy ahogy tudja az anyagot, egy egyes pedig nem a tudását, hanem az erkölcsi értékrendjét osztályozná, ami egy dolgozatnál szerintem nem éppen jó... Kihúzza az erre kérdező feladatokat, és mehet tovább. Másrészt büntetés is, illetve elégtétel is a többiek felé, akik az egészet becsületesen csinálták, hisz egyrészt sokkal kevesebb a pont amit el tud érni, illetve sokkal magasabbak a ponthatárok, valamint nyilván azt írja be először az ember, amit tud, szóval így az is úszik. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy még X évig a tanár szemébe kell néznie, ő fogja osztályozni, no meg a magatartás jeggyel kapcsolatban sem a legjobb jegyre fog szavazni.


Olyan is van, aki újraíratja. Ez is még csak-csak reális, bár itt azért már vannak olyan aggályok, hogy a becsületesen tanuló diákok miért nem írhatják újra (már ha nem írhatják újra), ha amúgy tanultak, de nem sikerült jól.


Van olyan is, aki azonnal rávágja az egyest. Meg lehet kövezni, de szerintem ez nem a legjobb módszer (mondom ezt úgy, hogy puskázni sohasem puskáztam gimnáziumi tanulmányaim alatt, apróbb csalást is össz tanulmányi éveim alatt kétszer követtem el). A dolgozat, felelet stb. feladata, hogy a diák tudását értékelje egy adott, meghatározott anyagrészből. Ez a feladata ilyen esetben értelemszerűen elveszik. Ebben az esetben a diák erkölcsi hozzáállását, illetve vélt felkészületlenségét "díjazzuk". Szerintem meg lehet oldani "szofisztikáltabban" is, hogy kijöjjön, ha amúgy fogalma sincs az anyagról (pl. a fenti módszerrel). A magatartás és szorgalom osztályzására pedig külön jegy van. Szerintem ott (mármint az osztályozó konferencián) érdemes megemlíteni, hogy a diák nem éppen becsületes eszközökkel játszik, meg hogy nem tanul eleget (hisz, ha eleget tanulna, akkor nem kellene semennyit sem puskáznia).


Ti mit gondoltok?


Én ha tanár lennék, akkor biztos az első kategória lennék mindegyik tárgyamból. (Régebben tanár akartam lenni, vagy matek-töri-természettudomány vagy filozófia vagy nyelvtanár.) Ha a végén venném észre és már az egészet megírta, akkor öt jó nehéz villámkérdést kapna a tag. Ezzel a tudást értékelném, azt viszont senki nem tilthatja meg, hogy épp, egészen véletlenül pont az ilyen nehéz kérdések jutnak eszembe, ha a bizalmamat már eljátszotta az adott illető... Érettségin ezért érvénytelenítik az egészet, de úgyis újraírhatja, szóval...



márc. 13. 20:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Meg persze magának is el kell számolni a saját lelke nehézségével, hogy a becsülete mindössze egykét pontot ért...
márc. 13. 20:56
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

1. figyelmeztetés: szóbeli figyelmeztetés

2. figyelmeztetés: 1 jeggyel rosszabb

3. figyelmeztetéstől: azonnali 1es


A magatartás és szorgalom jegy kamu... sok vicc és simliskedés van benne, s az oszályzás nem csak a tudást méri, hanem az adott diszciplina tudásanyagáho való hozzáállásról is, ami ugye morális...

márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Volt olyan tanárom, aki a poskát osztályozta. És lehetett ötöst is kapni rá. Hatékonyabb volt minden retorziónál.
márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
84%
1-est kap
márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a történelem tanár nem szarozott, akit puskázáson kapott az 2 db egyest kapott egyet bűntetésből csalás miatt, egyet pedig a dolgozatra
márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a volt biosz tanárom külön mondta, hogy puskázzunk. Nyilván tudta, hogy mikor kikerülünk a nagyvilágba a legutolsó dolog ami érdekelni fog minket, hogy a kocsányos tölgy leveleinek milyen erezete van. Amíg nem padtársadról nézted és nem mindent a füzetből írtál ki nem zavarta, mert ha tudod hol kell keresni a füzetben akkor átnézted és tudod, hogy kb mit kéne odaírni, aki pedig külön lapra írt puskát, az mire leírta meg is tanulta nagyjából :D Ami viszont fontos volt (és a mai napig hálás vagyok, hogy így megtanította), mondjuk a szív működése és a vitaminok, azoknál nem lehetett puskázni viszont addig kérdezte míg mindenkinek ötös nem lett és csak azt írta be, a rosszabb jegyeket nem. Azokat rá se írta a lapra, csak mondta, hogy te meg te meg te újra írjátok.


Volt fizika tanárom csak azt húzta ki ami a puskán volt. Volt ilyen mértékegységes feladat (volt meg amper meg ilyenek voltak benne, nem méter és társai), egyik srác felírta egy lapra a megoldásokat és csak azt a feladatot kellett kihúznia.


Volt töri tanárom egyest adott érte, habár nem nagyon vette észre mikor puskáztunk. Egy ilyen eset történt 4 év alatt és csóri csaj lába alól kilógott a fél füzet. Én puska nélkül megbuktam volna, olyan szinten reál az agyam, hogy nekem magyarázhatják a forráselemzést, egyszerűen nem értem, hogy hogyan szülik ki belőle a dolgokat...

márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#5.

Az mondjuk tényleg szemétség (nem mintha a puskázás nem lenne az a többivel szemben).

márc. 13. 22:24
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Tanárként válaszolok (matematika).


Akit puskázáson kapok alapból egyest kap. Ha az érettségin puskázol akkor megbuksz és én az érettségire készítek föl.

márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szintén tanárként írok. Nem kezdek el nyomozni, hogy mit írt addig, vagy mit puskázott ki. Aki puskázik, az vállalja annak a következményét, hogy mi van, ha lebukik. Ez nálam egy egyest jelent, valamint azt, hogy nincs lehetősége javítani az adott dolgozatból - ellenkező esetben minden dolgozatból van lehetőség tanórán kívül javítani.
márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a legtöbb tanáraim azt mondták, hogy mindig írjunk puskát, mert addig is tanuljuk az anyagot, de ha elkaptak az azonnal karó.
márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!