Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzkövetelés? (Gábor Dénes...

Pénzkövetelés? (Gábor Dénes Egyetem)

Figyelt kérdés

Tavaly felvételt nyertem a GDF-re mérnökinfószakra. Azonban a beiratkozásra nem mentem el, mert időközben meggondoltam magam és az első levelükben is az állt, ha nem megyek el sikertelen a felvételi. De ma jött egy NEPTUN üzenet és 10000 Forint "adminisztrációs díjat" követelnek tőlem.

Mégis miért? Semmilyen aláírt dokumentumot nem küldtem és nem írtam alá személyesen. Sőt a beiratkozásos levelükben az állt hogy,"ha nem megyek el a személyes beiratkozásra, és az aláírt dokumentumokat sem küldöm el, akkor a felvétel érvényét veszti."


Most ha nem fizetem be ezt az összeget akkor ráterhelhetik a bankszámlámra?


márc. 14. 22:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Sőt egy e-mailt sem küldtem nekik ez ideáig nem hogy bejárni..
márc. 14. 22:59
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj az ottani Tanulmányi Osztálynak/Tanulmányi Hivatalnak, hogy valami félreértés történt. El tudom képzelni, hogy amikor kiírták ezt a díjat csak annyit nézett az ügyintéző, hogy aki x időpontban került be az adatbázisba annak írja ki ezt a tételt. Biztosan csak félreértés.
márc. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Velem tavaly pontosan ugyanez történt, csak egy másik egyetemen. Nyugodj meg, az adminisztrációs díjat csak akkor kell kifizetned, ha beiratkozol. Addig ugyanis, amíg nem iratkozol be, nem jön létre hallgatói jogviszony közted és az egyetem között. Így nincs jogalapjuk sem arra, hogy tőled pénzt kérjenek. De ha felhívod a Tanulmányi Osztályt, felvilágosítanak ugyanerről.
márc. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!