Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljes munkaidőben lehet...

Teljes munkaidőben lehet dolgozni egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Beadtam a jelentkezésem állami támogatott képzésre, viszont közben úgy alakult az életem, hogy kiiratkoztam a technikusról, és főállásban kezdtem dolgozni.

Az lenne a kérdésem, hogy egyetem mellett lehetek teljes állásban, vagy ha felvesznek rakassam át magam diákmunkásba? Valamint ekkor bukom az állami támogatottat és önköltségesként kell folytatnom?

Valaki segítsen légyszi. Nem a témához kapcsolódó válaszokra nem vagyok kíváncsi.


márc. 18. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni nem tilos, ha technikailag meg tudod oldani, de nem fogod tudni megoldani. 20 órás munka fog beleférni rugalmas munkaidőben maximum.
márc. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag semmi nem tiltja, de nem tudod kivitelezni, mert egyszerűen nem fér bele még a “leglazább” nappali képzések mellett sem az, hogy 40 órát dolgozz. Ha ez a cél, akkor menj levelezőre, igaz, akkor bukod a diákmunka lehetőségét.
márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem bukod az állami támogatást, ez független attól hogy mellette dolgozol-e bármit.

Illetve az első hozzászólást tudom megerősíteni, nincs megtiltva a teljes állás, de nappali alapszak mellett kb esélytelen. Ha nem is nehéz a szak a gyakorlatok nagy részére be kell járni, amik össze-vissza vannak a héten, nincs olyan munkahely ami ennyire rugalmas lenne. Vagy rakasd át magad diakmelóra vagy ha van levelezőn is a szak próbáld meg kérvényezni a váltást.

márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Levelezőn nem indul,viszont a párommal mennénk albérletbe, emiatt pedig kell a munkahely mindenképpen.
márc. 18. 08:04
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Felejtős... Hogy akarsz bejárni az órákra, hogy akarsz tanulni a vizsgákra?

Elvárod majd a munkahelyedtől, hogy mindig legyen tekintettel arra, hogy tanulhass, és tudj vizsgázni?

Félek, hogy ez gyakorlati értelemben elképzelhetetlen, max akkor, ha mosott sz...rá válsz és egész éjjel fenn vagy és tanulsz...

márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemet úgy képzeld el, mint egy másik 40 órás állást, ahol 30 órád fixen meghatározot, hogy hol, mikor töltöd le, tízzel meg te rendelkezel. E mellé csak egy félállás fér, mondjuk péntek, szombat, vasárnap. (8-8-4 órák) És még így is nagyon ügyesen kell sakkoznod, hogy valami ennél könnyebb kombó kijöjjön .
márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Diákhitellel , diákmunkával lehet reálisan megoldani.
márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!