Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gimikben a tanár kiválasztha...

A gimikben a tanár kiválaszthatja, hogy milyen tankönyvből tanít?

Figyelt kérdés
Tanárszakra szeretnék majd menni és azt hallottam, hogy már nem lehet a Mozaik kiadó könyveit használni a sulikban. Miért?
márc. 18. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Az állam már beleszól hogy milyen könyvekből tanít. Pont ott voltam diákként, mikor ez bevezetésre került. Megrendeltük a könyveket, kifizettem, megkaptam. Majd Fent valamelyik okos belepofázott, szóval vennem kellett új könyveket, mert nem tanulhattunk abból amit a tanár első órán felvezetett, hogy napokat töltött vele, hogy kiválassza ezt a könyvet és egyszerűen milyen jó, mert... (Konkrétan nem rémlik a magyarázat, de míg kipakoltunk, meg elcsendesedtünk első órán (kb 5perc) addig a könyvet dícsérte)

Így abban az évben duplán vettem meg minden tárgyból a könyveimet.

márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Egy központilag meghatározott listáról lehet választani minden évben, azon a legtöbb tárgyból két féle könyv szerepel, de mindkettő az állami kiadású. A kettő közül eldönthetik a tanárok, hogy melyiket választják, de általában nem úgy szokott lenni, hogy X a 9A ban az egyikből, Y a 9Bben másikból tanít, hanem évfolyamszinten egységesen. Talán a nyelvkönyveknél van picit több választék, de ott se túl nagy a variáció, csak mondjuk ott inkább van érettségire felkészítő könyv mondjuk, nemcsak tankönyv meg munkafüzet.

Miért? Mert nagy üzlet a tankönyv, főleg, hogy már mindenki ingyen kapja, egy párszáz fős iskolában több millió forintos tétel évente, még úgy is, hogy elvileg tartós tankönyvek vannak, tehát vissza kell gyűjteni és a következő évfolyamnak kiosztani, amit lehet.

márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
2. Az összes angoltanár ismerősöm olyan könyveket használ, amelyek nincsenek a tankönyv katalógusban.
márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez jóideje megy már. Központosításnak hívják, részben emiatt is sztrájkoltak és elégedetlenek a tanárok. Sajnos sokan csak a fizetés részt fogták fel:(
márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
márc. 30. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Államosítás van.

A normális könyveket nem lehet rendelni!

Amit meg engednek, abból nem lehet színvonalasan tanulni, emelt érettségi illetve egyetemi alapozásnak megfelelően.

A Mozaikos tankönyvek kiemelkedően jók!

Az összes gimis ill. kisgimis tankönyv megvan 7-12-ig.

Biosz, kémia, fizika, matek, földrajz, magyar.

Én megvettem a gyerekeimnek saját zsebből a mozaikos könyveket, mert az elitgimik színvonalához fasorban sincsenek az engedélyezett könyvek.

Most éppen 20-30 éves, speciális matekos tankönyveket, egyéb feladatgyűjteményeket vásárolok, mert matekos irányba készül az egyik gyerekem.

Az engedélyezett csoda matek feladatgyűjtemény szánalom.

Akik jók még a Maxim kiadó, minden tárgyból.

Töriből az Amtak érettségis könyve.

A Typotex matekos cuccai.

A Műszaki Kiadó könyvei.

Ez az egész amúgy egy katasztrófa. Az is, hogy sok szülő tojik a gyerekére, az iskolát csak gyerekmegőrzőnek tekinti, egy tankönyvbe bele nem lapoz és fogalma nincs hova süllyedt a színvonal.

ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!