Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az fel tudja...

Szerintetek az fel tudja tolni a ponthatárokat jogi karon, hogy minden egyetemre másfélszer annyian jelentkeztek, mint tavaly?

Figyelt kérdés

Nézegettem az egyetemi statisztikákat és a Károlin tavaly 1802-en jelentkeztek, 600 embert vettek fel, idén már 2723-an jelentkeztek jogásznak.


Miskolcon 600 helyett 1000 fő.


Ez a sok jelentkező emelheti a pontokat? A Károlin így is magas volt tavaly a költséges, 380, míg Miskolcon 200 körül.



márc. 19. 11:49
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Változatlan maradhat
16 szavazat
 1/9 anonim válasza:
100%
Nyílván igen.
márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Logikus, hogy igen.
márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszont ha belegondolok: Az új érettségi számítósdi miatt nem biztos, hogy nagyon fog. (Középszint kétharmadot ér)
márc. 19. 14:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Az új pontszámítási rendszer miatt sokan gondolhatják, hogy megpróbálják, hiszen a minimum pontot szerintem eltörölték. Viszont ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tetején (jelen esetben az első 600 helyen) is sokkal több pontja lesz a jelentkezőknek. Lehet csak annyit jelent, hogy eddig X pont alatt meg se lehetett próbálni, most meg kb. 1000 ember X-150 ponttal is megpróbálja. Bekerülni úgy sem fog.
márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tolja fel szerintem, ez a többszörös jelentkezések miatt lehet, mert a jelentkezők össz száma meg csökkent az idén.
márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én ülök a babérjaimon kb 410 pontom van és az SZTE-n megjelöltem a fizetőset is…oda 280 pont volt a ponthatár…Arra lehet számítani, hogy Pesten nőni vagy stagnálni fognak a pontok az új pontszámítási rendszer szerint, mivel sok államit átengedtek a vidéki egyetemeknek…vidéken szerintem stagnálni fog….sok olyan ember jelentkezett szerintem idén, akiknek nem lesz elegendő vagy elég magas pontjuk….lehet, hogy sokan jelentkeztek viszont több félő hely is van. Max csak egy nagyon picivel fog nőni a ponthatár a tavalyihoz képet. De ezen felesleges rugózni szerintem. Én is ma néztem meg a statisztikát. Bár nem túl biztató, remelem elég nagy motivációt ad a tanulásra az érettségiig.
márc. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem 350 pontom minimum lesz, majd max megyek a Miskolci fizetősre, ahol tavaly 202 volt a ponthatár:)
márc. 20. 10:13
 8/9 anonim válasza:

#6

Hogy van 410 pontod?

márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 kérdezőnek. Én diplomából számíttatom a pontomat, mivel most végeztem nemzetközi tanulmányok alapképzésen. +van egy nyelvvizsgám...kb 410 pontom van nem pontosan annyi szerintem egy picivel több, de nincs 420 pontom. Nekem így jobban megéri, mert érettségivel a mostani pontszámítási rendszer szerint kb 390/400 pontom lehet, de ezt sem tudom pontosan megmondani, mert mindenhol eltér egy kicsivel. (Bele van számolva az intézményi pontok is)
márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!