Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor kinek van igaza?

Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok és elutasították a tavaszi félévre beadott szociális ösztöndíj pályzázatomat. Formai hibával indokolták az elutasítást, állításuk szerint a csatolt dokumentumok alapján nem megfelelően jelöltem meg édesanyám jövedelmi helyzetét. Csökkentett keresetűként írtam őt be, miközben állítólag aktív keresőnek számít a véleményük szerint. Az egyetem nézete szerint az lehet csökkentett keresetű, aki munkanélküli vagy nyugdíjas. Az utóbbi édesanyámnál kizárva, viszont gyakorlatilag munkanélküli. Egy duális képzésen vesz részt, azonban ezen a képzésen kötöttek vele egy szakképzési munkaszerződést, ami az egyetem szerint munkaviszonynak számít, tehát nem lehet munkanélküli. De ez nem egy munka. Ő itt tanul, nem dolgozik. Csak az a bajuk hogy kap havi 40 ezer Ft-ot munkabér címszó alatt. Ezt mi be is vallottuk, a szerződésen is rajta van. Ugye a másik opció a pályázatban az aktív kereső lett volna, aki a szempontrendszer fogalma szerint az, aki teljes értékű jövedelemmel rendelkezik. Nekem ne mondja senki hogy 40 ezer Ft teljes értékű jövedelemnek számít. Ennyi pénzből nem lehet megélni. Tehát ez az opció sem illik teljesen édesanyámra, valamit be kellett írnunk de az egyetem erősködik. Mindemellett édesanyám NAV jövedelem igazolása 0-s. Az pedig nem lehet aktív kereső akinek az. Most akkor kinek van igaza?

márc. 31. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Munkanelkulit kellett volna beirni. ;-)
márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Látni kellene a szabályzatot...
márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 A csökkentett keresetű a munkanélküli, vagy nyugdíjas

#2 Azt ide sajnos nem tudom csatolni, ha kérdezel, megpróbálok érdemben válaszolni de szerintem mindent leírtam, melyik fogalom mit takar a szempontrendszer szerint stb.

márc. 31. 15:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden intézmény honlapján fent van. Melyik suli, melyik kar?
márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem hogy azért nem tudom beküldeni, mert nem tudom hol van, hanem egyszerűen nem lehet. Vagyis nem tudom hogy kell. Ez egy PDF fájl, az egész szempontrendszer. Egyébként a Nyíregyházi Egyetemről van szó és anglisztika szakra járok ha ez számít.
márc. 31. 15:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindemellett édesanyám NAV jövedelem igazolása 0-s. Az pedig nem lehet aktív kereső akinek az


Átalányadózó ev több milliós bevétel mellett lehet nulla jövedelem, ő is aktív kereső. A nav az adóköteles jövedelmet igazolja. Ne erre hivatkozz a suliban.

márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mire tudok hivatkozni akkor?
márc. 31. 15:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A másik két kérdésedre is válaszoltam. Sajnos az egyetemnek van igaza. Az ő szabályzatuk szerint formailag hibás a pályázatod.


Javaslom (immár harmadszor) írj méltányossági kérelmet! Ha ez nem megy akkor Te és édesanyád megélhetését máshogyan kell finanszírozni. Esetleg diákhitel?

márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom de valamiért már nem lehet látni a válaszadók nevét, mindenki anonim. Ezért nem tudom beazonosítani az embereket, hogy ki hol s mit válaszolt. Mind egy is. Erről a méltányossági kérelemről nem sokat tudok. Fellebbezésre van lehetőség, ha kiosztották az elutasító határozatokat. De a HÖT-nél azt mondták, ne reménykedjek abban hogy nyerni fogok. Diákhitelt már felvettem, a Pluszt ami kamatmentes, 500 ezer Ft-ot. Már törlesztem. Kamatozót nem akarok felvenni.
márc. 31. 16:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincsen méltányossági kérelem...
ápr. 2. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!