Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Legyetek szívesek, nem tudom...

Legyetek szívesek, nem tudom mi legyek?

Figyelt kérdés

nem tudom mi legyek már 8. os vagyok. de nem tudom mi érdeklene hisz annyi szakma van :D én gimi be szeretnék jelentkezni 5 , 6 osztályban 4.57 7 oszt. 3.6 a 8. kb 3.5 :S ( szerintem felvennének szaki semmi kép :S majd a szaktól függően egyetem / fősuli/

ha lehet segytetek? :) (13/F)


2010. okt. 26. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
menjél sima gimibe, ahol csak kapsz egy érettségit majd menj egyetemre, vagy főiskolára.. most elmondtam amit én tervezek, de nem tudom eldönteni mi legyél.. mi érdekel?
2010. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Előbb tanulj meg írni, mert kb értelmezhetetlen amiket itt összeírogatsz és így baromi nehéz segíteni.

Amúgy meg nem hiszem, hogy sok esélyed lenne egy jó sulira, ha ennyire pocsék a helyesírásod és ennyire nem bírsz fogalmazni.

2010. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
bocsi, nem nem nézem a billentyűztet, már megszoktam. egészsésügyi érdekelne. vagy hasonló esetleg gyógyszerész :S Milyen szakon végezzek? Amit írtam 4.57 ezek átlagok ,év végik.
2010. okt. 26. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Amennyire én látom, rengeteg friss diplomás semmire sem meg a papírjaival, míg szakmunkásokból pedig hiány van. Lehet, hogy elsőre nem szimpatikus a szakközép, de azokból is vannak jobbak. Ha egy közepes érettségivel épphogy felvesznek valami névtelen egyetemre, azzal nem jársz jól.

Persze azt is lehet, hogy gimibe mész, csak miután megvan az érettségid, inkább OKJ-s képzést választasz az egyetem helyett. Még az is megéri.

Személyes tanács: ne mondd egyik tantárgyra se, hogy téged ez nem érdekel, vagy úgysem ezzel fogsz foglalkozni, mert lehet, hogy 4 év múlva pont arra a tudásra lesz majd szükséged, ami most nem érdekelt, hiszen még nem tudod, hogy merre fogsz továbbmenni.

2010. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, az előző vagyok, nem láttam, hogy írtál közben. :)

Ha egészségügyi, akkor bioszt, kémiát nagyon kell tudnod, meg esetleg egy pici matek és fizika (az már szakfüggő, hogy hol melyiket kérik). Ha ezek a tantárgyak mennek, akkor nyugodtan válaszd a gimnáziumot. :)

(De ne hanyagold el a törit és a magyart sem, mert azok pedig kellenek az általános alapműveltséghez meg az érettségihez + nyelveket nagyon tanuld, az sosem árt.)

2010. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerinted így felvesznek : biosz 3 Kémia 3 Töri 3 Német 3 Fizika 4/5 magyar 4 ?
2010. okt. 26. 21:36
 7/9 A kérdező kommentje:
de érdeklnek meg szeretem eezeket tantárgyak a biosz , kémia , fizika (a többit nem )
2010. okt. 26. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha eü területen szeretnél dolgozni, akkor gimibe menj, lehetőleg természettudományos tagozatra.
2010. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát, azért legalább egy négyest össze kéne hoznod mindenből. Gimibe felvesznek, később viszont már gondjaid lesznek. De négy év sok idő, és addig mindent megtanultok még egyszer, amit most esetleg nem sikerült.

Ha tényleg szeretnél valamit elérni, akkor vedd komolyan a tanulást. Tudom, hogy mindenki csak ezt szajkózza, de tényleg megéri odatenni magad, az eredménye később fog látszani. :)

2010. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!