Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államvizsgán a bizottság...

Államvizsgán a bizottság összes tagja elolvassa a dolgozatot?

Figyelt kérdés

Vagy hogyan kérdeznek belőle, ha nem olvassák?

Az alapján amit én elmondok a védésen?


ápr. 15. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Persze, majd ott nekiállnak elolvasni mind, nem? :)))


A bírálója is ott lesz. Ő nyilván olvasta. Meg nem is csak a védésből áll az államvizsga...

ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ott helyben?

Szerinted mennyi idő telik el a szakdolgozat leadási határidő és az államvizsga között? Csak 2,5 hónap ;)


Sok dolgozatot adhattál be te is.

Megsúgom, hogy a TDK-n a bizottság minden tagja olvassa a dolgozatokat és tesz is fel kérdést. Gondolhatod, hogy nem kezdés előtt áll neki olvasni, hanem vannak határidők.


Elég lett volna annyit írnod, hogy a bíráló is ott van.


De, nálunk "csak" a védésből áll, nincs tétel.

ápr. 15. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy olvassák. Már azzal a szerencsésebbek közé tartozol, ha a konzulensed és az opponensed is végigolvassa... és nem csak átfutják negyed óra alatt. Nálunk anno úgy volt, hogy a bizottság mellé mindenkihez kijelöltek valakit, aki a szakdolgozattal kapcsolatban kérdezett, ez vagy a konzulens vagy az opponens volt, és ő tett fel pár kérdést. Ha a téma olyan volt, amihez más is hozzá tudott szólni a bizottságból, nyilván kérdeztek ők is, vagy valamilyen abszolút módszertani jellegű kérdést (pl. miért ezt a jellegű kutatást választottad, milyen további kutatást látnál indokoltnak, stb).

Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de ha olyan helyre jársz, ahol záróvizsga időszakban egy-egy napon ugyanaz a bizottság 20 embert is levizsgáztat, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni a szakdolgozatod, bármennyit is foglalkoztál vele. Nagyjából 3 keresztkérdéssel ellenőrzik, hogy valóban te írtad-e, és ennyi volt.

ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
2. ÉN MEG MEGSÚGOM, HOGY a bizottság tagjai nem olvassák el a szakdolgozatot, arra ott van a konzulens és az opponens.
ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

"Ki mondta, hogy ott helyben?"

te írtad, hogy

"Államvizsgán a bizottság összes tagja elolvassa a dolgozatot?"

írhattad volna úgy is, ahogy gondoltad...

ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3:

Szerencsésebek? Mitől lennék attól szerencsés, hogy elolvassák? Márpedig elfogják. Én jobban örülnék a 15 perces verziónak. Pont azzal keserítenél el, ha mindenki végigolvasná, de van egy sanda gyanúm sajnos, hogy olyan opponens lesz, aki még azt is ellenőrzi, hogy jó helyen van e a "vessző".


Nem tudom hányan leszünk a vizsgán, de szerintem nem annyira sokan.


Arra voltam kíváncsi, hogy mi alapján kérdeznek, ha nem olvassák a dolgozatot. (Már ha nem a konzulens és nem az opponens kérdez)


4:

Ott van, csakhogy nem minden vizsgán van bent sem a konzulens, sem az opponens, abban az esetben a bizottság tagjai kérdeznek, úgy meg elég nehéz, ha nem olvassák a dolgozatot


5:

A h*lyéken kívül mindenki értette. Evidens, hogy nem ott helyben olvas végig 20 dolgozatot.

Arra voltam kíváncsi, hogy mi alapján kérdeznek, ha nem olvassák el.

ápr. 15. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:

"mi alapján kérdeznek, ha nem olvassák el."


Szerintem ez jogos felvetés és jó kérdés! :)

ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7: Köszönöm!
ápr. 16. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem olvassa a bizottság, csak akik bírálják, TDK-n is. Látják a bírálatot és ennyi. Tudnak kérdezni enélkül is, valószínűleg csináltak már ilyet… :) A prezi alapján/valakinek valamennyire belevág a szakterületébe/bármilyen helyzetben elsüthető kérdéseket.
ápr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!