Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta kötelező érettségizni...

Mióta kötelező érettségizni idegen nyelvből?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 17:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
53%
amióta az a faxkalap aszonta h ke
2010. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ki az? Vonja vissza! xD
2010. okt. 27. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon rég, több évtizede biztos, de lehet, hogy már a II. vh előtt is. Nyugi, te is át fogsz menni, a nyelvi érettségin megbukni szinte lehetetlen.
2010. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
nemtom kivót de hogy csapjon beleazistennyilah
2010. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Hát úgy 10-15éve


Különben tényleg nagyon kevesen buknak meg idegen nyelvből.:-)

Ezt olyan valaki mondta aki rendszeresen vizsga elnök érettségin már sok éve.:-)

Ne parázz!

2010. nov. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hogy pontosak legyünk, gimnáziumban kötelező már nagyon rég óta, szakközépben csak néhány éve.

2.

2010. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Én speciel örülnék, ha a _magyar_ nyelvet megtanítanák egyeseknek...egyre több embernek hiányzik az életéből :P

Az, hogy senki nem tud idegen nyelvet, max makog egy "hádujupistaindösziti"-t, már nem is fontos. Idegen nyelvet akarsz, vagy nyelvérzéket? Nézz eredeti (vagy az adott) nyelven filmeket felirattal, aztán egy év múlva már nem is kell hozzá az sem.

Szakközépben kellett már tizenöt éve is kötelezően angol nyelv, úgyhogy nem is olyan pár éve van az...


Higgyétek el, saját érdeketek az idegen nyelv ismerete, hiszen pár év, aztán el akartok húzni ebből az alulfizetett országból :P

2010. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az érettségi kötelezőségéről volt szó, nem a nyelvtanuláséról a szakközépben.
2010. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én 1999-ben érettségiztem gimnáziumban, akkor még nem volt kötelező, lehetett választani idegen nyelv helyett valamit, én a kémiát választottam. Ha jól tudom utána kettő vagy három évvel, már kötelező volt.
2010. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Helyette más tárgyat kellett választani

pl. földrajz vagy ilyesmi

2014. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!