Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent vagy mit takar a...

Mit jelent vagy mit takar a "matematika" tantárgy közgazdász szakokon?

Figyelt kérdés
Ha angol nemzetközi gazdálkodás szakra mennék, és nem magyarra, akkor például a general and business law tárgy az mit takar? Magyarországi jogot? Nemzetközit? Európait?
ápr. 28. 19:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg amúgy ezek a tárgyak ugyanazok minden egyetemen, vagy más szakokon más anyagot adnak le ugyanolyan nevű tárgyakon? Jó lenne megszerzeni valahogy például mi kell matematikából, hogy előre fel tudjak készülni
ápr. 28. 19:21
 2/11 anonim ***** válasza:

Az egyes karok honlapján tájékozódhatsz részleteiben a tananyagról. Nyilván van egy közös alap, amit minden egyetem kg karán megtanítanak, meg van eltérés is.

Mi annó tanultunk magyar Ptk-t, gazdasági közjogot (adótörvényekkel együtt) és nemzetközi jogot is.

Matekból volt elméleti matek, differenciálgeometria, differenciálegyenletek, függvények, halmazok... (ugyanaz mint matekszakon az első 2 félévben), statisztika (3 félév), valószínűségszámítás (2 félév), operációkutatás és mindezekből szigorlat is.

ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Matek alatt kb ezeket értik: Számsorozatok, függvények folytonossága, határértéke, szélső érték és monotonítás számítása, mátrixok, vektorok, deriválás, integrálás. Utóbbi kettő amin talán a legnagyobb a hangsúly. Egyetemen belül általában minden szakon ugyanazt adják le, közösen van a szakoknak, mert alapozó tárgy, de lehet egyik egyetemen X dolgon van nagyobb hangsúly és abba mennek jobban bele, Y-nál meg inkább máson. De direktbe ezekre nem kell készülni, a gimis anyag legyen meg (függvények és sorozatok főleg), aztán a többit nulláról tanítják.

Magyarul végeztem a szakot, ott "generál" nem csak üzleti jog volt. A jog kialakulásától kezdtük, milyen jogrendszerek vannak, utána kicsit konkrétabban vettük a magyart, aztán EU-s jogrendszert, szerződéses dolgokat. Szerintem azért ha angolul is tanulnod elmondanak néhány alapvető dolgot a magyar jogrendszerről, de inkább az EU-s és nemzetközi lesz hangsúlyban.

ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
A matek az azt jelenti, hogy ha 5-ös voltál, akkor megtanulod reggeli kávézás közben; ha meg 4-es vagy rosszabb, akkor hallgatsz rám és már az első év szeptemberében keresel gyorsan egy magántanárt és szépen vele haladsz együtt az anyaggal. Nem kell befosni, nem egy matek szak.
ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha magyar egyetemen tanulsz, akkor a képzés nyelvétől függetlenül a tananyag ugyanaz lesz, hiszen ez a szak KKK-jában (képzési és kimeneti követelmények) van meghatározva, ami a szaktól függ, nem a nyelvtől.

Maga a matematika, hogy jelenleg mit takar, az adott egyetemtől függ. Én kb. 10 éve jártam hasonló üzleti alapszakra, akkor volt egy félév analízis, egy félév mátrixalgebra, egy félév valszám meg két félév statisztika. Függetlenül attól, hogy hol tanulsz, és minek hívják ezeket (láttam, ahol az analízis kalkulus, matematika1, gazdasági matematika... stb. néven fut), a tematika nagyjából ugyanaz- az más kérdés, hogy a kurzusok tartalma, mélysége, akár a követelményei nem biztos, hogy megegyeznek.

ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4, nálunk volt aki matekszakról jött át, majd egy 1 év után visszamenekült :)
ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én 17ben érettségiztem. 4 évig buktam matekból, úgy kellett átrugdosni. Érettségire azért engedett a tanár, mert tudta, hogy úgyis megbukom, és választhattam, hogy év végén, vagy ott hasalok el. Elmentem 3 4 matekórára egy olyan tanárhoz, akihez addig apa nem engedett, mert anya legjobb barátnője, és így nem fogom komolyan venni, nem fogok rá odafigyelni, stb... 4 óra alatt, átvettük a 4 évnyi anyagot, és 79%-ot írtam, azaz 1 pont híján ötöst.



Nemrég elkezdtem egy magántanárral újra dolgozni, hogy felkészítsen, hogy jövő szeptemberben be tudjak jelentkezni egy ilyen képzésre. Bár meglátjuk, hogy milyenek lesznek a pontok majd amikor már az új remdszer szerint számítják, hogy nő e a bejutási küszöb, vagy csökken. Szóval lehet, hogy újra fogok érettségizni matekból.



De lehet, hogy nem kell. A lényeg, hogy addig mindenképpen el fogom sajátítani a gimnáziumi anyagot, és szeretnék azért az egyetemi dolgokba is belekóstolni. Nyilván az egyetrm alatt is fogom magántanár segítségét kérni. Egyértelmű, hogy kelleni fog. De amiket itt leírtatok már jó kiindulási pont, hogy mikre számítsak. Köszönöm.

ápr. 28. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Matekérettségi nélkül lettem közgazdász (ráadásul 20 évvel a középiskola után), és megugrottam bukás nélkül a matekos tárgyakat. Nem lehetetlen, tanulni kellett hozzá.
ápr. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8, azt meg hogy? Amikor több mint 20 éve a felvételi = érettségi
ápr. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
9, eü szakközépben érettségiztem, nekünk a fizika volt kötelező, nem a matek.
ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!