Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12-ben miért kell mindenből a...

12-ben miért kell mindenből a legutolsó óráig tanulni, gyakorolni?

Figyelt kérdés
Az érettségi eredményekre semmi hatása nincs ennek már szerintem.

ápr. 29. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem van értelme gyakorolni. Talán annak nem, aki már tényleg mindent tud vagy épp fordítva: nullával egyenlő a tudása és azt sem tudja, hol kezdje a felkészülést. De én, aki az utolsó 10 napban kezdtem el készülni törire, azért nagyon is sokat számít minden óra, amit rászánok. Alapvetően körülbelül négyes a tudásom a négy évnyi anyagból, de amiket évekkel ezelőtt vagy a digitális oktatás alatt vettünk, azokon nagyon sokat segít, ha újra áttanyulmányozom az adott témát. Nyilván nem veszem a kezembe a tankönyveket és kezdem el az egészet az elejéről, hanem megoldom az előző évek érettségi feladatsorait és utólag, amelyik témakörökön látszik, hogy nagyon nem vagyok képben, azoknak külön utánajárok, a többi meg nagyrészt a források alapján beugrik és egy instant felelevenítésnek mondható.


Magyarból is lehet kitöltögetni a műveltségi teszteket, hátha pont benne lesz az egyik mű az élesben is és máris szereztél plusz egy-két pontot.


A matematika meg az angol/német pedig inkább egy fejleszthető képesség alapú, nem pedig egyszerű tudás, így azokra tényleg megéri sokkal hamarabb elkezdeni készülni, mert idő, mire az ember elsajátítja a matematikai képességeket és egy idegennyelv használatát. Még a matekhoz javasolnám átforgatni a függvénytáblázatot, hogy azért tisztában legyen az ember, hogy hol találhatóak a geometriai és térgeometriai képletek, a sorozatok stb., hogy ne ott az érettségi közben menjenek el akár percek csak ezeknek a keresésével.

máj. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!