Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha a gyermeket...

Mi történik, ha a gyermeket egyetlen középiskolába sem vették fel?

Figyelt kérdés
Nem rossz tanuló, 3,5-ös átlaga van. Ilyenkor kijelölnek egy iskolát, ahova a gyerekeket mindenképp fel kell venni? Honnan tudom meg, melyik iskola ez?

ápr. 30. 10:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

#20 Lehet, hogy elolvastad, értelmezni már nem sikerült.


Az, hogy nektek szerencsétek volt az iskolátokkal, nem jelenti azt, hogy ez mindenkienk megadatik, úgyhogy ne általánosítsunk!

Nem csak a Radnóti létezik, egy példát írtam, ahová ti sem tudtatok volna bekerülni, ha megfeszültök, akkor sem. De a Fazekasba, és hasonlókba sem. És nem azért, mert oda zseni gyerekek kerülnek be, és nem azért, mert a te, vagy a mi gyerekeink buták lennének.

"Az egyikkel a szülő tanult, a másik járt magántanárhoz, de csak nyolcadikban a felvételiig."

Pontosan erről beszélek! Nem mindegyik szülő képes oktatni, fejleszteni a gyerekét, és nem mindnek van pénze évekig magántanárra. Tehát a szülő anyagi háttere dönti el, hogy mit érhet el a gyerek.

Esélyegyenlőség? Mindenki számára elérhető, jó minőségű közoktatás? HOL?

Pont te erősíted meg azt, amit írtam, hogy ez nem létezik, csak papíron. De mivel a te gyereked éppen szerencsésebb volt az iskolájával, tanítóival, ezért lenézel másokat, akiknek nem volt mázlijuk, és lenézed a gyereket is, holott fordított esetben most te lennél a kérdező.

Ki ellenőrzi az oktatás minőségét egy iskolában, egy tanár esetében? Senki! Ha a gyerek sikertelen, azt remekül rányomják a gyerekre, hogy lusta, buta, és a tanár, iskola a felelősséget soha sehol nem vállalja.

Ez is rendben van? A kollegáim egy része bejár melegedni az iskolába, nem adja le az anyagot, de bevágja a kettest, és boldog mosollyal közli a tanáriban, hogy " az a hülye hetedik B átlaga idén sem lesz jobb hármasnál". Én ezen fel vagyok háborodva, hiszen önmagát osztályozza ezzel, és a kutya nem szól érte. Te is simán aládolgozol ennek a rendszernek. Gratulálok... Legyél boldog a szerencséddel!

máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!