Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet válasszam,...

Melyik egyetemet válasszam, ha a biotechnológia, molekuláris biológia, mikrobiológia érdekel?

Figyelt kérdés

máj. 19. 09:45
A kérdező szavazást indított:
ELTE biológia szak
BME biomérnök szak
MATE biomérnök szak
Pázmány Péter bionika szak
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

A PTK-n már nincs képzés?

Egyébként az ELTE TTK biológus szakról lehet továbbképződni(sic!) ilyen vonalon. Nem kevés év, és pénz. Nekem nem volt rá sem időm, sem pénzem sajnos, ezért mentem inkább a TFK-ra tanárnak :-(

(Aztán 23 évig dolgoztam informatikusként XD )

Sok sikert, kitartást neked, a biotechnológia nagyon érdekes, izgalmas irány, és a jövőben meghatározó lesz!

máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van. Szeretnék Budapesten maradni, mert itt lakik a családom.
máj. 21. 07:12
 3/7 anonim válasza:
100%
Debrecenben van biotechnológia bsc szak. nem tudom hallottál-e róla. lehet jobb választás lenne mint egy sima biológia bsc
máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

#2,3 Igen, szerintem is jobb választás lenne a pécsi, vagy debreceni képzés, és nem értem, legalább egyetemen miért nincs online képzés minimum az elméleti órák esetében. Akkor nem kellene leköltözni több száz km-re a családtól, max havonta pár alkalommal leutazni gyakorlatra.

A digitális oktatásban irdatlan lehetőségek lennének, de nem használják ki, visszatérünk a régi, jelenléti oktatáshoz :-(

máj. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen is van biotechnológia szak (igaz, angol nyelven): [link]

Azért egy biotechnológia mesterdiploma nagyobb előny egy biológusinál, ha kifejezetten a biotechnika érdekel.

Viszont ha a molekuláris biológia, mikrobiológia vonzóbb számodra, akkor ELTE biológa szak

máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönömszépen a válaszokat!
jún. 2. 11:34
 7/7 anonim válasza:
ELTE biotechnológus
jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!