Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni egyetem történelem...

A Debreceni egyetem történelem szakos képzése értéktelen?

Figyelt kérdés
44 éves vagyok. Elvegeztem a képzést és eddig még semmire sem tudtam használni a diplomámat mert nincs meghirdetve sose debrecenben történész levéltáros vagy múzeumi allas amire jelentkezzetek volna.

máj. 19. 15:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak arra használhatod. Történelemtanárokra is szükség van pl., ha tanári diplomád is van mellé... De egy csomó más munkát is elvállalhatsz a segítségével, nem csak olyat, amihez konkrétan a történelem kell. Hanem pl. olyat, amihez bármilyen diploma az elvárás. Meg olyanokat is, amikhez nem is elvárás a diploma. Igen, ott is van élet, az olyan munkahelyeken.
máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nincs tanári diplomám.
máj. 19. 15:34
 3/33 A kérdező kommentje:
Ahol hogy emberi meltosagomhoz méltó munkát végezzék kell a diploma elvileg. Az aktatologato papír munkák elvégzése során belépő lenne a diploma. Az érettségi és szakmunkasvizsga már nem végzettség mert azt minden analfabéta meg tudja szerezni. Ilyeneknek való munkákban kellet szenvednem egész életemben. Nem találtam olyat ahol a diplomammal méltó lettem volna.
máj. 19. 16:18
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

"Nem találtam olyat ahol a diplomammal méltó lettem volna."

Hát akkor méltóságod nem jó szakot választott. Esetleg lehet próbálkozni mással is.

máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
27%
Egyik egyetemen sem éri meg/szabad elvégezni. Az évfolyam társak közül csak az a 2-3 ember végezte el, akik ma már tanítanak és Phd-t végeznek. Egy alapszak önmagában értéktelen. Alig van esély ezzel elhelyezkedni. Már csak azért sem, mert a levéltár, muzeológia is telített szakma.
máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem lettél túl népszerű nálam a kommenteddel. Sőt úgy látom az egyetemet is el tudja végezni minden analfabéta. A Debreceni Egyetem intézménynév, mindkét szó nagybetűvel kezdődik. Debrecenben - mivel helységnév szintén nagybetű lett volna. Állás, lemaradt az ékezet. Szóval, ha már másokat lenézel legalább írj helyesen, telefonról is.

Az aktatologató papírmunkákhoz nem belépő a diploma, elég lehet az érettségi is sokkal fontosabb hogy kinek vagy az ismerőse és esetleg a nyelvtudás.

Azt, hogy ez a diploma kb. semmire nem jó lehetett tudni már korábban is. Szóval, ha neked méltóságon aluli a gyári munka, akkor emeld föl a méltóságos seggedet és csinálj meg egy használható szakot is. Lehetne kiegészítő tanári is akár, de az igazság az, hogy történelem tanárokat se nagyon keresnek Debrecenben, főleg nem egyszakos diplomával. Hadházra meg gondolom nem mennél ki tanítani.

máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg onkormanyzati anyakonyvi hivatalokban is erdeklodhetsz hajdu-biharban. Debrecenben pl lattam egy szobat, ahol eletunott bunko noszemelyek regi 50-100 eves anyakonyveket dolgoznak fel.
máj. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

"Az aktatologató papírmunkákhoz nem belépő a diploma, elég lehet az érettségi is sokkal fontosabb hogy kinek vagy az ismerőse"

Nem hinném, hogy az ilyesmihez ismeretség kell...

máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Egyszakos tanárként ehenhalnek. Nem vagyok teljes értékű munkaero. Le vagyok szazalekolva. A diplomás hejek be vannak telve. Meg nem is vennének fel mert megváltozott munkakepessegu vagyok pszichiátriai beteg vagyok. Ismeretséget se találok más munkát kartonpapirhajtogatason kívül amit csak 4 órában lehet végezni. Így csak a minimálbér felét kapom pedig a diplomával életem egy szintet amivel jogom lenne követelni hogy adjanak több pénzt vagy értelmes munkát.
máj. 20. 11:22
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Tanárhiányos időkben egyszakos tanárokra is van kereslet.


hejek??????

Hogy bírod ezt leírni diplomával a zsebedben?????


"a diplomával életem egy szintet amivel jogom lenne követelni hogy adjanak több pénzt"

Követeljed csak. Attól még nem fogsz kapni több pénzt.


"vagy értelmes munkát"

Minden munka értelmes.

máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!