Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján dönti el az állam,h...

Mi alapján dönti el az állam,hogy egyik egyetemet nagyon támogatja, másikat meg kevésbé?

Figyelt kérdés

[link]


Például a BME-t nem annyira.

Én anno olyan szakra jelentkeztem és diplomáztam, ami 5 éve az országban csak két helyen létezett, még ma sincs a legtöbb egyetemen.Logisztikai mérnök konkrétan.

A győri egyetemen volt és a BME-n.Mindkettő nyílt napján voltam, megnéztem őket.


A győri egyetem sokkal többet költött marketingre, olyan előadókat, hallgatókat bíztak meg a rendezvényeken, akik tényleg tudtak előadni.Meg ott az volt a hozzáállás,hogy "jaj de jó, ide akarsz jönni tanulni".KB olyan volt, mint egy multicég.

Plusz az épületek, infrastruktúra verte e BME épületeit, infrastruktúráját.



A BME rendezvényen viszont olyan rideg hangulat volt, életunt, kiégett előadókkal, hallgatókkal."Ide akarsz jönni?Ja jó".

Szerintem, már akkor is látszott, hogy problémák vannak, pedig ez az alapítványos mizéria sem volt még jelen.



Meg azért a hírhedtsége,hogy indokolatlanul szívatják a hallgatókat.Győrben is volt ilyen pár tárgyból, de azért ott, ha tanultál,gyakoroltál, elmentél privát felkészítőkre (szerveztek ilyet doktoranduszok, pár hallgató) azért átcsúsztál.


máj. 20. 09:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!