Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2024-ben várhatóan lefele...

2024-ben várhatóan lefele vagy felfele mennek az új felvételi rendszerben a ponthatárok? (Leginkább a BME érdekelne)

Figyelt kérdés

máj. 24. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor volt már ez a kérdés, és hiába szeretnénk nagyon megválaszolni, még mindig az a válasz, hogy senki nem tudja, és nem tudjuk kiszámolni.

Nagyon sokban függ attól, az adott iskola/kar/szak mire ad intézményi pontot, több egyetem is a saját szakköreit, táborait kezdte el így népszerűsíteni, és pl. az SZTE-n lehet kvázi "ingyen" 5 pontod egy online kurzussal, ami miatt egy kisebb pontszámbeli mozgás várható.

Emellett függ attól, hogy az adott szakra általában 1 vagy 2 emeltet visznek. Szerintem (és ez abszolút csak saját tipp/vélemény) olyan helyeken, ahol eddig is 2 emelt kellett, nem lesz nagy változás, míg lehet hogy az általában "egy emeltes" szakokon kicsit lejjebb fog menni. De ezt sem lehet megjósolni, könnyen lehet, hogy épp az új pontszámítási rendszer miatt az ilyen szakokra is 2 emeltet akarnak majd vinni az emberek.

Amit én tanácsolni tudok, hogy egyelőre ne idegeskedj a pontokon, csináld meg, amit tudsz, szedj össze annyi pontot, amennyi csak kitelik tőled, és júliusban majd minden eldől

máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én minimális csökkenésre számítok, de ettől nem lesz könnyebb bekerülni a BME-re.
máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NTBS ***** válasza:
Előbb-utóbb felfelé fognak indulni. Vicc, hogy vannak szakok, ahová 200 pont körüli teljesítménnyel be lehet kerülni.
máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!