Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi után főiskolára...

Érettségi után főiskolára szeretnék menni. Eger, Debrecen, Nyíregyháza. Milyen főiskolák vannak, és mégis milyen egy főiskola, valaki mesélne erről?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy oda akarsz menni, ha ennyire nem vagy céltudatos?
2010. nov. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,mostmár biztos.
2010. nov. 9. 07:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, így rengeteg nagyon eltérő képzés jöhet szóba, a www.felvi.hu -n tájékozódj, hogy hol mi indul.


De egyetértek az első válaszolóval, nem biztos, hogy mostanság kellene felvételizned, ha ennyire gőzöd sincs ahhoz, hogy mi akarsz lenni, mert lehet, hogy az első 2 hónapban megbánod.


Azt kéne eldöntened, hogy mit akarsz dolgozni és ahhoz a munkához válassz képzést. NE ess abba a hibába, hogy hangzás után választasz valami "trendi" szakot, és krumplisütőként vagy felmosóként fogsz dolgozni életed végéig, mert a diplomádra nincs igény a munkaerőpiacon.

2010. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szeretném felhívni rá a figyelmet, hogy a BOLOGNAI képzés behozatalával együtt az egyetemek és főiskolák összevonódtak, "felsőoktatási intézmény"-ekké. Ugyanolyan diplomát kapsz "főiskolán" és "egyetemen" is. Sajnos ezzel együtt jár az is, hogy a képzés is ugyanolyan nehéz, akárhogy végződik is az iskola hivatalos neve (...Főiskola;...Egyetem).

Én debreceni vagyok, a helyi felsőoktatást csak ajánlani tudom. Ha mindenáron "főiskolára" akarsz menni, Debrecenben van egy igen patinás, jó hírnevű fősuli, s Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola - aminek a neve ugyancsak megtévesztő, hiszen az iskolában nemcsak tanár szak van, hanem igen híres a kommunikáció szakja is. Ennek a fősulinak az a hátránya, hogy igen nehéz bekerülni (nem feltétlenül a pontok miatt, habár azok sem alacsonyak...), ugyanis minden szakra külön kell felvételizni. Ugyan ezt a rendszert az állam már eltörölte, de ez a fősuli egyházi fenntartású, ezért szűrik meg a diákokat. Sok sikert!

2010. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez az,hogy még fogalmam sincs mi akarok lenni,de majd szétnézek,és köszönöm szépen a válaszokat! :)
2010. nov. 9. 18:54
 6/8 anonim válasza:
A biztonság kedvéért azért megjegyezném hogy a legtöbb helyen és szakon még mindig nem mindegy az hogy egyetem vagy főiskola ahova jársz. Egy főiskolás Ba után egy egyetemen Ma szakra menni öngyilkosság.
2010. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az EKF-en lehetsz tanár, edző, szociálpedagógus, gazdaság és menedzsment szak sokféle van még ezeket kívül, de legtöbben tanárok lesznek ezen a fősulin. Tudom, mert egri vagyok. Kb minden tanárunk onnan jött. Mondjuk csak a tesi tanár a fiatalabb, de pl az osztályfőnök, a föci tanár meg még nagyon sok.
2011. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, mi lett belőled?
2021. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!