Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanuljak csecsemő-és gyermekáp...

Tanuljak csecsemő-és gyermekápolónak, vagy ápolónak? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék kórházban dolgozni és kisgyermekekkel, csecsemőkkel foglalkozni valamint az újszülöttekkel és anyukáikkal=)

Idén érettségiztem,de nem tudtam eldönteni,hogy mit tanuljak ezért most dolgozom már 3 hónapja, és még legalább nyárig szeretnék is dolgozni,aztán szeptembertől újra tanulgatni.

Leginkább az első érdekel, de nem tudom,hogy ez elég e ahhoz,hogy ezt a munkát végezzem amit "kitaláltam magamnak".

Tehát tanuljak ápolónak 3 évig és utána tanfolyamon tanuljak csecsemő és gyermekápolónak, vagy rögtön ennek?

Mert a sima ápoló szakma nem igazán érdekel, én csak kicsikkel szeretnék foglalkozni, akkor meg szükségtelen,hogy ápolónak tanuljak nem?Vagy sokat nyom a latban?

Hol és hogyan tanuljak ennek? A közelünkben lévő nagyvárosban találtam egy EÜ.középiskolában ilyen oktatásokat,amik 3 évesek. Viszont Budapesten találtam 13 hónapos képzést is, mondjuk azért perkálni kell rendesen.

A 3 éves képzés viszont gondolom többet ér.

Mit gondoltok erről???

Köszi a segítséget!


2010. nov. 26. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csecsemő és gyermekápoló akasz lenni kkor felesleges előtte az ápolót megcsinálni.

A 3 éves képzésen sokkal több a gyakorlat,és alaposabb is az oktatás általában.Ahová én járok suliba (nem ezt a szakmát tanulom) a csecsemősöknek van a legtöbb órájuk,sokszor 10 órát is bentvannak egy nap,sokat kell tanulni eléggé. Viszont szerintem szép szakma,és ma kihalóban vannak a jó szaktudású,emberséges egészségyügyi dolgozók,úgyhogy szükség lenne utánpótlásra.

A fizetés elég gyér,közalkalmazott bértábla alapján kapod,szóval sok lehetőséged nem lesz.Viszontgondolom ezt tudod.

Ha elhivtottnak érzed magad erre,akkor a 3 éves képzést javaslom.A gyorstalpalón végzettekről a legtöbb munkaadó nincs is jó véleménnyel (mivel kevés gyakorlatuk van)- ezt nem csak eü. áaatokra,hanem minden másra is értem (fodrás,kozmetikus,stb)

2010. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!