Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jogi egyetemen egyáltalán...

A jogi egyetemen egyáltalán vannak olyan tantárgyak, amelyek legalább egy kicsit érdekesek, vagy mindegyik száraz szöveg?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:
A jogszabályokat ha cukorpapírba csomagoljuk, akkor sem lesznek érdekesek. Az esettanulmányok, vagy amiket majd a tanárok mesélnek, na, azok visznek színt az előadásokba.
2010. dec. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem száraz! Én jártam 1 évig jogi egyetemre! Aztán mondjuk ott hagytam, de nem azért, mert száraz volt. Jó, volt azért egy két durva tantárgy, de kibírható. Nem kell bepánikolni tőle, bár kétségtelen, aki nem tud seggelni annak veszett ügy, pláne úgy, ha nem csak azért megy oda, hogy kezdjen magával valamit, mint sokan mások! Én például az informatikát, a filozófiát, az egyházismeretet és a közgazdaságtant kifejezetten csíptem az első félévben:D Mondjuk ezek egyike sem kapcsolódik túlzottan a jogtudományhoz, de mind1.

A római jog is aránylag ari volt, bár böhöm mennyiségű tudást kell megtanulni a számonkérésekre, viszont aki szereti a törit és érdekli alapvetően a jog annak nem lesz annyira beteg. Mondjuk első ránézésre az a piros kb. 600 oldalas könyv koránt sem volt vicces, de kis szerencsével és utánajárással + bejárással áthidalható a probléma!

2010. dec. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!