Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol van alternatív iskola...

Hol van alternatív iskola Magyarországon?

Figyelt kérdés
15 éves fiam egy szakiskolát sem képes elvégezni-na nem az eszével van baj-lóg, nem megy be sok órára, deviáns a magatartása. CNC esztergályos lett volna, de ki áll a rúdja a sok hiányzás miatt. Bentlakásos sulit keresek neki, ahol zenélhetne, vagy valamit tanulhatna (asztmás).Nem igazán van miből finanszíroznom magániskolát. S.O.S!
2009. jan. 20. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
nezd meg az alternativ kozgazdasagi gimnaziumot (AKG), vagy keress neki valami zenetagozatos kozepsulit.
2009. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szolnokon van egy alternetiv gimnazium is, ahol tudnak szallast is biztosítani.
2009. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az AKG és a Poli (Közgazdasági Politechnikum) mindkettő alternatív iskola, de ez abban nyilvánul meg, hogy más a tanárok felfogása a közoktatásról, másképp tanítanak és mind a kettő magániskola kőkemény pénzért. Szóval ezek nem jöhetnek szóba a kérdezőnél.

Az a kérdés, hogy miért lóg a gyerek? Nem érdekli maga a CNC esztergályos szakma, vagy rossz társaságba keveredett, vagy mindkettő? Le kéne vele ülni, megbeszélni, hogy mi érdekli és aszerint keresni sulit. Ebben segítségetekre lehet a Közoktatási Információs Iroda (www.kir.hu).

2009. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Én ott kezdeném a dolgot, hogy leülnék beszélni a gyerekkel, nem egyszer, hanem többször, és megpróbálnám kideríteni, hogy miért viselkedik úgy, ahogy. A "deviáns viselkedés" nem ok, hanem tünete valaminek.

Ezután keresni egy olyan iskolát, ahol szívesen tanulna, bármilyen szakmát (bár szerintem a CNC esztergályos egy nagyon keresett és jó szakma). Zenetagozatos iskola? Attól függ, mit zenél. Ha pl. hip-hopper, akkor nem fog sokra menni a klasszikus képzéssel...

Összességében azt gondolom, hogy a probléma sokkal mélyebben gyökerezik, mint azt a kérdező vagy itt bárki gondolná.

2009. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért azt is jó ha tudod,hogy az alternatív oktatást ma Magyarországon nem támogatja az állam, vagy épp csak. Ezek az iskolák magán iskolák, alapítványi iskolák. Szóval ezek pénzesek. De azért nézz körül, mert elő fordulhat,hogy van ahol nem kell tandíjat fizetni.

Itt nézz szét:

[link]


De azért előbb én beszélnék a fiaddal. Lehet egyszerűen csak kamasz nem gondolod?

2009. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy bentlakásos iskola rosszabb lenne neki. Találna olyan haverokat akikkel többet lógna, mint most. Sokan írták, hogy beszélgess el a fiaddal de szerintem nekik sosem volt ilyen problémájuk. Próbáld meg szigorúbban "fogni"!
2009. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!